Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Airbnb z technologią określającą osobowość turystów. Sprawdzą konta w social mediach

08.01.2020 16:15

Airbnb stworzyło technologię pozwalającą na podstawie wpisów w mediach społecznościowych oraz na blogach określić osobowość turystów wynajmujących mieszkania na krótki termin z użyciem tej aplikacji - podaje gazeta "Evening Standard".

Airbnb - miasto fot. Shutterstock

Nowa technologia zaprojektowana przez firmę oferującą wynajem krótkoterminowy w wielu krajach świata ma oceniać jej użytkowników pod kątem "wiarygodności i kompatybilności". Elementem oceny ma być analiza "cech behawioralnych i osobowościowych".

Airbnb chce unikać problematycznych gości

Według "Evening Standard" nowa funkcjonalność Airbnb wiąże się ze skargami londyńskich właścicieli nieruchomości na gości, którzy przed wynajęciem mieszkania nie wzbudzali żadnych podejrzeń, a później urządzali huczne imprezy, po których konieczny okazywał się gruntowny remont. Wśród niezadowolonych właścicieli mieszkań znajduje się m.in. kobieta, której warte 2,5 mln funtów mieszkanie zostało zdewastowane przez grupę osób, które miały zażywać w nim narkotyki. Goście deklarowali wcześniej, że wynajmują nieruchomość na imprezę z okazji narodzin dziecka jednego z nich.

Zagłosuj

Czy korzystasz z serwisu Airbnb?

Technologia opracowana przez Airbnb została zgłoszona w Europejskim Urzędzie Patentowym oraz w jego amerykańskim odpowiedniku w ubiegłym roku. Oprócz skanowania otwartych źródeł takich, jak media społecznościowe oprogramowanie ma korzystać również z "bezpiecznych, zewnętrznych baz danych" celem poszukiwania informacji dotyczących osób chcących wynająć mieszkanie, np. ich zaangażowania w działalność przestępczą lub przejawiania przez nie "skłonności narcystycznych, makiawelicznych czy psychopatycznych" - pisze gazeta.

Negatywnie oceniane mają być osoby, których zdjęcia w internecie będą wiązały się m.in. z użyciem alkoholu czy narkotyków oraz ci, którzy zamieszczają w sieci treści pisane nienawistnym językiem. Brane pod uwagę mają być również doniesienia medialne na temat gości, a także wpisy blogowe ich autorstwa.

ZOBACZ TAKŻE:

Ukryta kamera w mieszkaniu w ofercie Airbnb. Właściciel podglądał turystów

Airbnb wchodzi w branżę transportową

___

RadioZET.pl/PAP/NC

Oceń
Tagi