Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Alarm bombowy na pokładzie. Samolot lądował w Singapurze w eskorcie myśliwców

03.06.2019 14:20

Samolot pasażerki linii lotniczych Scoot wylądował na lotnisku w Singapurze w eskorcie dwóch myśliwców. Był to rezultat informacji o tym, że na pokładzie jest bomba. Okazało się jednak, że alarm bombowy to zwykły "żart" 13-letniego pasażera.

samolot fot. pixabay

Na pokładzie samolotu linii Scoot lecącego z Cebu na Filipinach znajdowało się 144 pasażerów i 6 członków załogi. Lot został jednak zakłócony informacją o tym, że w samolocie umieszczono bombę.

Fałszywy alarm bombowy

Samolot, podczas lądowania w Singapurze, był eskortowany przez dwa myśliwce z singapurskiej floty powietrznej. Okazało się, że alarm bombowy wywołał 13-latek, który był na pokładzie feralnego samolotu. Chłopiec został przesłuchany przez policję. 

Rzecznik singapurskich linii lotniczych Scoot poinformował, że  samolot - z 144 pasażerami i 6 członków załogi na pokładzie - wylądował bezpiecznie ok. 16:49 lokalnego czasu.

Minister obrony Singapuru, Ng Eng Hen skomentował incydent słowami, że armia Singapuru "traktuje każde zagrożenie jako realne, dopóki nie zostanie ono zdementowane".

ZOBACZ TAKŻE:

Awaryjne lądowanie samolotu easyJet. 23-latek wszczął alarm bombowy na pokładzie

Wywołał alarm bombowy na lotnisku, żeby... zdążyć na swój lot 

Źródło: rp.pl

___

RadioZET.pl/NC

Oceń