Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Awaria silnika w czasie lotu. Na pokładzie wybuchła panika [WIDEO]

11.07.2019 09:44

Pasażerowie samolotu linii lotniczych Delta Air Lines przeżyli chwilę grozy na pokładzie. W czasie lotu z Atlanty do Baltimore w jednym z silników doszło do awarii. Sieć obiegło już wideo wykonane przez jednego z pasażerów.

Awaria silnika samolotu fot. Twitter/Logan Webb

Do zdarzenia doszło 8 lipca podczas lotu linii Delta Air Lines do Baltimore w USA. Na pokładzie samolotu znajdowało się wówczas blisko 150 pasażerów. W pewnym momencie podróżni zauważyli, że został uszkodzony jeden z silników samolotu. W kabinie pojawił się dym, co doprowadziło do paniki na pokładzie. Pasażerowie narzekali także na spory wzrost temperatury. Ponad godzinę po starcie pilot podjął decyzję o awaryjnym lądowaniu.

Awaria silnika samolotu. Wideo ma 2,5 mln wyświetleń

Jeden z pasażerów lotu, Logan Webb, opublikował na Twitterze przerażające nagranie. Na trwającym kilka sekund nagraniu widać, że podczas lotu doszło do uszkodzenia silnika - jeden z elementów silnika jest praktycznie oderwany.

- Po tym, jak usłyszeliśmy "bum", zobaczyliśmy dym w kabinie i wtedy naprawdę zaczęliśmy wariować. Samolot zaczął powoli zwalniać, zaczęło robić się gorąco, a dopływ powietrza został odcięty - w rozmowie z CNN relacjonowała jedna z pasażerek. 

Nikt nie wiedział, co się dzieje – powiedział inny z pasażerów. Podróżujący zgodnie podkreślali w rozmowie z mediami, że załoga do końca zachowała pełen profesjonalizm, apelując do pasażerów o spokój.

Samolot Delta Air Lines musiał awaryjnie lądować

Przeczytaj także:

Ponad godzinę po starcie samolotu z Atlanty pilot podjął decyzję o awaryjnym lądowaniu na lotnisku w Raleigh-Durham. Po wylądowaniu podstawiono inną maszynę, którą pasażerowie bezpiecznie odlecieli do Baltimore. 150 podróżnych dotarło na miejsce docelowe ostatecznie około 20.30 czasu lokalnego.

Linie lotnicze Delta przeprosiły "za niedogodności". Przewoźnik w oświadczeniu przekazał, że w samolocie wymieniono już silnik, a maszyna będzie znowu woziła pasażerów. 

• W samolocie wybuchł power bank. Panika na pokładzie samolotu

• Turbulencje w samolocie. Stewardesa uderzyła głową w sufit, ranni pasażerowie 

___

RadioZET.pl/NC

Oceń