Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Awaryjne lądowanie samolotu Vietnam Airlines. Na pokładzie zmarł pasażer

03.10.2018 09:29

Samolot linii Vietnam Airlines, lecący z Hanoi do Londynu, musiał awaryjne lądować w rosyjskim Soczi. Powodem postoju maszyny było nagłe pogorszenie się stanu zdrowia u jednego z pasażerów. Mężczyzny nie udało się jednak uratować. 

Samolot fot. Shutterstock

Do zdarzenia doszło we wtorek rano podczas lotu linią Vietnam Airlines z Hanoi do Londynu. W pewnym momencie jeden z pasażerów pochodzący z Wielkiej Brytanii źle się poczuł - prawdopodobnie dostał zawału serca. Samolot znajdował się wówczas nad Morzem Czarnym, dlatego kapitan podjął decyzję o zmianie kursu lotu i awaryjnym lądowaniu w rosyjskim Soczi. 

Pasażer zmarł na pokładzie

Na rosyjskim lotnisku natychmiast pojawiły się służby ratunkowe. Niestety, pomoc otrzymana w Soczi dotarła za późno - Brytyjczyka nie udało się już uratować. Jak podają media, ciało mężczyzny zostało już przetransportowane do Wielkiej Brytanii. Boeing 787-9 Dreamliner, na pokładzie którego znajdował się wspomniany pasażer, po zatankowaniu odleciał na londyńskie lotnisko Heathrow.

To kolejne tragiczne zdarzenie w samolocie

To nie pierwszy taki przypadek, kiedy media informują o śmierci pasażera. Pod koniec września głośno było o historii 11-miesięcznego niemowlęcia, które podróżowało z rodzicami samolotem linii Qatar Airways. Tuż po starcie rodzice zauważyli, że ich dziecko ma poważne problemy z oddychaniem. Z powodu pogarszającego się stanu zdrowia chłopca, załoga samolotu powiadomiła obsługę naziemną o konieczności zorganizowania pomocy medycznej.  Po wylądowaniu na lotnisku w Indiach, niemowlę zostało natychmiast przewiezione do najbliższego szpitala. Na pomoc było już jednak za późno. Medycy stwierdzili zgon chłopca, który miał nastąpić jeszcze w samolocie.

Źródło: wprost.pl

___

RadioZET.pl/NC

Oceń