Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Balice. Kobieta chciała przemycić broń palną. Teraz grozi jej do 8 lat więzienia

13.07.2018 12:39

Służba celna na krakowskich lotnisku Balice zatrzymała 47-letnią obywatelkę Norwegii, która próbowała przemycić niezarejestrowaną broń palną - karabin i sztucer. Kobietę zatrzymano podczas odprawy biletowo-bagażowej. 

Odprawa biletowo-bagażowa fot. Shutterstock

47-latka, obywatelka Norwegii, miała wykupiony bilet lotniczy do swego kraju. Podczas odprawy na lotnisku w Balicach, kiedy bagaż kobiety poddano prześwietleniu, pracownik służby celnej dostrzegł niebezpieczne przedmioty. W walizce odkryto niezarejestrowany sztucer oraz karabin. 

Kobieta trafiła w ręce policji

Celnicy, w obecności Norweżki, dokładnie przeszukali zawartości walizki. Okazało się, że ukryta była w niej broń typu karabin oraz sztucer, na które 47-latka nie posiadała zezwolenia. Na miejsce niezwłocznie został skierowany patrol policji. Policjanci zabezpieczyli broń, a kobietę zatrzymali i przewieźli do policyjnego aresztu.

Prokurator wszczął w tej sprawie śledztwo i przedstawił obywatelce Norwegii zarzut posiadania bez wymaganego zezwolenia dwóch jednostek broni palnej. Za popełnione przestępstwo grozi jej kara do 8 lat więzienia.

Przeczytaj także: 

• Wyniosła z samolotu... jabłko. Teraz musi zapłacić 500 dolarów kary

• Znalazł bilet lotniczy z 1998 roku. Po prawie 20 latach wciąż mógł go zrealizować

Źródło: wp.pl

___

RadioZET.pl/NC

Oceń