Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Bilety lotnicze na raty? Nowy serwis dostępny jest już w Polsce

12.06.2019 09:25

Polacy kupują na kredyt nie tylko urządzenia elektroniczne, ale też meble czy produkty luksusowe. Teraz do listy można dopisać jeszcze bilety lotnicze - taką opcję wprowadza holenderska firma działająca na polskim rynku.

Bilety lotnicze fot. Shutterstock

Co drugi Polak nie widzi w kupowaniu na raty nic złego. Nie powinien więc dziwić fakt, że powstał pomysł, by w formie ratalnej oferować również bilety lotnicze. Nowe rozwiązanie wprowadza holenderski startup - Flymble. Polska jest jego trzecim rynkiem, po Holandii i Wielkiej Brytanii. Serwis ruszył w naszym kraju kilka dni temu.

Podróże na raty

- Polacy są bardzo otwarci na wszelkie nowości technologiczne. Wystarczy spojrzeć, jak dobrze przyjęły się tutaj płatności zbliżeniowe, telefoniczne czy platformy streamingowe. Dlatego widzimy ogromny potencjał rozwoju w Polsce – powiedział "Rzeczpospolitej" Henry Wynaendts i Vincent Hus, założyciele Flymble. W nadchodzących miesiącach chcemy znaleźć się w pierwszej dziesiątce ulubionych platform podróżniczych Polaków. Mamy też ambitne plany dalszego rozwoju: do końca 2020 r. chcemy działać na co najmniej dziesięciu rynkach – dodają.

Holenderska firma informuje, że za jej pośrednictwem można  wybierać bilety z oferty ponad 530 linii lotniczych z całego świata. W okresach promocyjnych oprocentowanie raty wynosi 0 proc., a w pozostałych – od 6,5 do 10 proc.

Sprzedaż w systemie ratalnym od dekad cieszy się popularnością, ale rynek jak każdy inny zmienia się coraz szybciej. Z danych BIK wynika, że co piąty Polak ma obecnie zaciągnięte kredyty ratalne, a ogółem różnego rodzaju zobowiązania ma 75 proc. osób. 

Źródło: rp.pl

___

RadioZET.pl/NC

Oceń