Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Upadło polskie biuro podróży Steja Travel. Działało na rynku od 28 lat

19.07.2019 10:21

Polskie biuro podróży Steja Travel z Jastrzębia-Zdroju zgłosiło niewypłacalność firmy do marszałka województwa śląskiego - podaje "Rzeczpospolita". Właściciel poinformował, że nie jest w stanie wywiązać się z umów zawartych z podróżnymi.

Plaża fot. Shutterstock

Biuro Steja Travel z Jastrzębia-Zdroju działało na rynku turystycznym od 1991 roku i specjalizowało się w organizowaniu wyjazdów dla młodzieży. Oferowało wyjazdy autokarami młodzieży do Bułgarii, Hiszpanii, Grecji, Chorwacji i Włoch.

Upadło biuro Steja Travel

Biuro Steja Travel ogłosiło niewypłacalność w czwartek, 18 lipca. Jak powiedział "Rzeczpospolitej"  rzecznik prasowy śląskiego urzędu marszałkowskiego, Sławomir Gruszka, za granicą przebywają 152 osoby. Są to dzieci, uczestnicy obozów młodzieżowych i ich wychowawcy. 107 osób przebywa w Bułgarii, a 45 w Hiszpanii. Właściciel Steja Travel potwierdził, że mają opłacone hotele i powrót autokarami do kraju. - Jesteśmy w kontakcie z opiekunami tych grup - powiedział Gruszka. Imprezy powinny zakończyć się planowo, zgodnie z umową – czytamy w komunikacie prasowym.

Według pierwszych ustaleń poszkodowana jest grupa 230 osób, które wpłaciły zaliczki na wyjazdy, które dopiero miały nastąpić. Odszkodowania wypłaci im AXA, towarzystwo ubezpieczeniowe, które wystawiło touroperatorowi gwarancję. 

Zagłosuj

Czy wyjeżdżasz na wakacje z biurem podróży?

Gwarancja ubezpieczeniowa polskiego touroperatora na ten rok opiewa na 912 tysięcy złotych. 

W ubiegłym tygodniu upadłość ogłosiło poznańskie biuro podróży Mediterraneum. Poszkodowanych zostało około 1000 klientów biura. 

Źródło: rp.pl

___

RadioZET.pl/NC

Oceń