Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Chorwacja przestrzega przed wyprawami w klapkach. Zaskakujący znak przed szlakiem

26.06.2019 12:23

Chorwacja ma już dość nieodpowiedzialnych turystów, którzy wybierają się w góry w klapkach. Właśnie dlatego na szlaku górskim postawiono znak, który wywołał spore zainteresowanie wśród podróżnych. Zdjęcie przekreślonego klapka - przyczepionego do tablicy - obiegło już sieć. 

Znak na szlaku w Chorwacji fot. Facebook/screen

O nieodpowiedzialnych zachowaniach turystów, którzy wybierają się na wędrówkę w góry całkowicie nieprzygotowani, słyszy się coraz częściej. Z podobnym problemem borykają się również Chorwaci. Szczególną uwagę zwracają na tych, którzy wybierają się w góry w klapach. Ma o tym przypominać ciekawy znak postawiony przed jednym ze szlaków. 

Znak przed szlakiem górskim w Chorwacji

Chorwacka służba ratownictwa górskiego udostępniła na swoim profilu na Facebooku ciekawe zdjęcie. Uwagę zwraca znak, do którego przyklejony jest przekreślony klapek. Okazuje się, że taki obraz zdecydowanie bardziej zwraca uwagę i zapada w pamięć niż zakaz słowny.

"

- Drodzy turyści, wiemy, że nie znacie języka chorwackiego. Właśnie dlatego za pomocą tego oczywistego znaku prosimy, abyście zachowali ostrożność podczas chodzenia po górach - podano w opisie do zdjęcia.  "

Pomysł chorwackiej służby ratownictwa przypadł do gustu internautom. Pod wpisem na Facebooku (który został już udostępniony prawie 2,5 tys. razy) pojawiło się mnóstwo komentarzy:

- "Super znak!", "To ostrzeżenie jest jasne: załóż dwa klapki!", "Nie potrzeba już więcej słów". 

Źródło: gazeta.pl

___

RadioZET.pl/NC

Oceń
Tagi