Chwile grozy na pokładzie. Wiatr mocno rozkołysał samolot nad Gibraltarem

26.02.2019 11:02

Pasażerowie samolotu linii British Airways lecącego do Gibraltaru przeżyli chwile grozy na pokładzie. Silny wiatr rozkołysał maszynę, przez co piloci mieli musieli zmienić kurs. 

Samolot kołysał się na wietrze fot. Twitter/MackeminGib

Samolot linii British Airways obsługiwał lot BA492 z lotniska Heathrow w Londynie do Gibraltaru. Z powodu silnego wiatru piloci mieli problemy przy podejściu do lądowania. Maszyna musiała zmienić kurs i polecieć w kierunku Malagi na Costa del Sol

Silny wiatr i turbulencje na pokładzie [WIDEO]

Na nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych widać, jak samolot mocno kołysze się w powietrzu. 

"Kapitan samolotu uprzedził nas, aby przygotować się do lądowania i ostrzegł przed trudnymi warunkami z powodu wiatru" - powiedział jeden z pasażerów. "Nagle poczułem się, jakbym był na kolejce górskiej, przechylając się z boku na bok. Nie mieliśmy pojęcia, co się dzieje, ludzie stali się bardzo nerwowi" - dodał inny podróży. 

Jak podali w oświadczeniu rzecznicy British Airways, samolot Airbus A320 wylądował ostatecznie na lotnisku Malaga na hiszpańskim wybrzeżu Costa del Sol. Z powodu silnych wiatrów w rejonie Gibraltaru piloci podjęli decyzję o zmianie lotniska docelowego. "Bezpieczeństwo naszych klientów i załogi jest zawsze naszym najważniejszym priorytetem" - podkreślili.

___

RadioZET.pl/NC

Oceń