Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

SKODA SUPERB - rodzinny samochód na dalekie i bliskie wyjazdy

26.03.2018 16:32

Elegancka SKODA SUPERB dostarczy mnóstwo wrażeń z jazdy, które zapamiętamy do końca życia.

SKODA SUPERB

Skoda Superb to technologia najwyższej klasy - parkowanie

Producent po raz kolejny pokazał, że nie idzie na łatwiznę. Nowy SUPERB jest wyposażony w niesamowitą technologię, gdzie parkowanie stanie się jeszcze bardziej przyjemne. Trzeba podkreślić, że jadąc  40km/h, auto będzie szukało miejsca do zaparkowania równoległego. W przypadku parkowania prostopadłego znalezienie postoju odbywa się przy prędkości 20 km/h. Odpowiada za to system Park Assist, który sprawdza czy wolne miejsce jest wystarczająco duże. Dalej wspomaga on kierującego we właściwym zaparkowaniu.

Kiedy zastaniemy nasz samochód delikatnie przyblokowany przez auto zaparkowane tuż obok niego, system parkowania posłuży swoją innowacyjnością. Nie tylko potrafi zaparkować, ale również wyjechać z ciasnych miejsc, co daje nam gwarancje, że opuścimy miejsce parkingowe bez żadnych uszkodzeń.

Oświetlenie

Jazda nocą ma swój wyjątkowy klimat. SKODA SUPERB zadbała o to, aby kierowcy czuli się bezpiecznie i podczas podróży po zmroku nic ich nie zaskoczyło. Dlatego samochód zaopatrzono w Smart Light Assist, dzięki któremu nie musimy zmieniać długich świateł, gdy ktoś nadjeżdża z przeciwka. Funkcja sama rozpoznaje auta jadące z przeciwka i automatycznie przysłania światła drogowe. Polega to na tym, że zamiast całkowitego wyłączenia, system zakrywa wycinek strumienia światła albo zmniejsza jego zasięg.

Superb1

System bezpieczeństwa

SKODA SUPERB jest pierwszym autem producenta, gdzie zastosowano elektroniczny hamulec postojowy. To najnowsza technologia oparta na systemie Auto Hold, który wspomaga w zabezpieczeniu pojazdu przed stoczeniem się ze wzniesienia.

Producent pomyślał także o Lane Assist, czyli asystencie utrzymania pasa ruchu. Funkcja stale czuwa i nie pozwala na niekontrolowaną zmianę pasa ruchu, Wystarczy, że chcąc zmienić pas nie włączymy kierunkowskazu. System natychmiast wykona delikatny, kontrolujący ruch kierownicą w przeciwnym kierunku. Należy pamiętać, że układ włącza się powyżej 65 km/h.

SKODA zadbała również o wyposażenie modelu w Emergency Assist, czyli system nadzorujący kierowanie autem. Dodatkową zaletą SKODY SUPERB jest system ESP i multicollision brake, zwany hamulcem antykolizyjnym. ESP wspomaga przy opanowaniu pojazdu w trakcie poślizgu. Z kolei Multicollision Brake tuż po rozpoznaniu kolizji automatycznie hamuje samochód.

SUPERB_0038-1440x960

Technologia w bezpieczeństwie

Jedną z technicznych nowinek SKODY jest Adaptive Cruise Control. Rozwiązanie, które znajdziemy także w modelu KAROQ, utrzymuje bezpieczną odległość od samochodu jadącego przed nami. Kiedy pojazd przyspieszy, tempomat automatycznie zwiększy prędkość. Kiedy zwolni, wyhamuje on auto, dalej utrzymując bezpieczną odległość.

Wspomnieć należy również o Travel Assist, ale na czym polega ta funkcja? System rozpoznaje znaki drogowe i porównuje je z jazdą kierowcy. Kiedy kierujący przekroczy dozwoloną prędkość, układ przypomni o ograniczeniu.

Wnętrze

Kierowca wraz z pasażerem na przednim fotelu mogą korzystać z wielu udogodnień np. wzmacniacza głosu. Osoby siedzące z tyłu pomimo wysokiej prędkości i hałasu w trakcie jazdy będą wyraźnie słyszeć siedzących z przodu. Urządzenie wyczuwa głos i przenosi dźwięk w czasie rzeczywistym. Pozwala to słyszeć każdego głośno i wyraźnie. Dodatkowo auto wyposażone jest w dwa gniazda USB, przez co będziemy mogli posłuchać naszej ulubionej muzyki lub podładować przenośne urządzenia.

SUPERB_int_0001-1440x1060
Oceń
Tagi