Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

EasyJet pozywa Netflixa. Linia żąda, aby zmienili nazwę popularnego serialu

03.10.2018 10:37

Brytyjska linia EasyJet pozwała Netflixa o tytuł amerykańskiego serialu "Easy", twierdząc, że narusza on ponad 1000 znaków towarowych, które przewoźnik zarejestrował w Europie. Chodzi jednak nie tylko o nazwę serialu, ale też podobną do używanej przez EasyJet czcionkę i kolory stosowane przez twórców serialu. 

Easyjet fot. Pixabay

O pozwaniu Netflixa zadecydował założyciel linii EasyJet - Stelios Haji-Ioannou. Zgodnie z pozwem złożonym w sądzie w Wielkiej Brytanii, założyciel pionierskich lotów budżetowych  stara się zakazać filmowemu koncernowi pokazywania i promowania serialu pod obecną nazwą.

Zakaz używania nazwy "Easy" i odszkodowanie?

Stelios jest właścicielem firm z różnych branż, skupionych w ramach easyGroup: easyHotel, easyBus, easyCar, easyProperty, easyOffice, easyFoodstore, easyCoffee, easyMoney czy easyGym. Roszczenia ze strony założyciela brytyjskich linii mają na celu zakazanie amerykańskiej firmie Netflix używania nazwy "Easy" w Unii Europejskiej i nie większego niż 10 tys. funtów odszkodowania.

- "Posiadamy zastrzeżony w Europie znak towarowy na słowo “easy” oraz kolejne 1000 znaków z easy jako przedrostkiem. Nie możemy pozwolić innym ludziom na to, by używali nazwy naszej marki. Zwłaszcza, jeśli robiąc to, używają także naszych kolorów i czcionek" – powiedział Stelios Haji-Ioannou.

Złożenie pozwu zaskakuje, bo "Easy" to serial, który jest emitowany od 2016 roku, a w przyszłym roku Netflix ma pokazać jego trzecią i ostatnią serię. Jak odnieśli się do pozwu twórcy serialu? Na razie głos zabrał tylko Netflix, który stwierdził, że: - "Widzowie z pewnością są w stanie odróżnić program, który oglądają od samolotu, którym lecą".

EasyJet to brytyjskie linie lotnicze będące drugim z największych europejskich tanich przewoźników. Tylko w ubiegłym = roku przewoźnik obsłużył 81,63 mln pasażerów.

Przeczytaj także:

• Nowy przewoźnik na Lotnisku Chopina. EasyJet poleci do czterech miast

• Taki bagaż odebrała pasażerka po locie z EasyJet. "Wyglądał, jak po eksplozji!"

Źródło: fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC

Oceń