EasyJet pozywa Netflixa. Linia żąda, aby zmienili nazwę popularnego serialu

03.10.2018 10:37
xxx zet

Brytyjska linia EasyJet pozwała Netflixa o tytuł amerykańskiego serialu "Easy", twierdząc, że narusza on ponad 1000 znaków towarowych, które przewoźnik zarejestrował w Europie. Chodzi jednak nie tylko o nazwę serialu, ale też podobną do używanej przez EasyJet czcionkę i kolory stosowane przez twórców serialu. 

Easyjet fot. Pixabay

O pozwaniu Netflixa zadecydował założyciel linii EasyJet - Stelios Haji-Ioannou. Zgodnie z pozwem złożonym w sądzie w Wielkiej Brytanii, założyciel pionierskich lotów budżetowych  stara się zakazać filmowemu koncernowi pokazywania i promowania serialu pod obecną nazwą.

Zakaz używania nazwy "Easy" i odszkodowanie?

Stelios jest właścicielem firm z różnych branż, skupionych w ramach easyGroup: easyHotel, easyBus, easyCar, easyProperty, easyOffice, easyFoodstore, easyCoffee, easyMoney czy easyGym. Roszczenia ze strony założyciela brytyjskich linii mają na celu zakazanie amerykańskiej firmie Netflix używania nazwy "Easy" w Unii Europejskiej i nie większego niż 10 tys. funtów odszkodowania.

- "Posiadamy zastrzeżony w Europie znak towarowy na słowo “easy” oraz kolejne 1000 znaków z easy jako przedrostkiem. Nie możemy pozwolić innym ludziom na to, by używali nazwy naszej marki. Zwłaszcza, jeśli robiąc to, używają także naszych kolorów i czcionek" – powiedział Stelios Haji-Ioannou.

Złożenie pozwu zaskakuje, bo "Easy" to serial, który jest emitowany od 2016 roku, a w przyszłym roku Netflix ma pokazać jego trzecią i ostatnią serię. Jak odnieśli się do pozwu twórcy serialu? Na razie głos zabrał tylko Netflix, który stwierdził, że: - "Widzowie z pewnością są w stanie odróżnić program, który oglądają od samolotu, którym lecą".

EasyJet to brytyjskie linie lotnicze będące drugim z największych europejskich tanich przewoźników. Tylko w ubiegłym = roku przewoźnik obsłużył 81,63 mln pasażerów.

Przeczytaj także:

• Nowy przewoźnik na Lotnisku Chopina. EasyJet poleci do czterech miast

• Taki bagaż odebrała pasażerka po locie z EasyJet. "Wyglądał, jak po eksplozji!"

Źródło: fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC

Oceń