Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Fałszywa promocja na bilety Ryanair

03.01.2018 10:16

Oszuści podszywają się pod linię lotniczą Ryanair i kuszą kuponami na loty. Chcą w ten sposób zdobyć dane osobowe internautów. Przewoźnik zapowiedział już kroki prawne w tej sprawie.

Fałszywa promocja na bilety Ryanair fot. Flickr

Do internautów rozsyłane są maile, które zachęcają do odebrania kuponu o wartości 1500 złotych na loty z Ryanair. Do skorzystania z promocji zachęca portal news.ciekaweporady.pl, który w celu zwiększenia swojej autentyczności, dodaje w wiadomości logo przewoźnika.

Dostęp do uzyskania promocyjnej oferty ma ułatwić wypełnienie ankiety, dzięki której oszuści zdobywają dane osobowe nieostrożnych odbiorców. W mailu podano, że firma nie wyznacza połączeń objętych kuponem i podkreślono, że promocja trwa jedynie trzy dni.

"

- To nie jest oficjalny e-mail od Ryanaira, podejmiemy niezbędne kroki prawne w celu zaprzestania jego dystrybucji i bezprawnego użycia logo firmy – powiedziała „Rzeczpospolitej” Olga Pawlonka, zajmująca się sprawami marketingu firmy. "

Ustalono, że wiadomości wysyła firma zarejestrowana we Włoszech. Ryanair apeluje, by nie odpowiadać na otrzymane maile. Uzyskane przez oszustów dane osobowe mogą być przez nich wykorzystane do rozsyłania niechcianych wiadomości, a nawet kradzieży tożsamości w celu zaciągania kredytów. Sprawa została już zgłoszona prawnikom irlandzkiego przewoźnika.

___

RadioZET.pl/NC

Oceń