Hotel w kosmosie ma być gotowy do 2021 roku. Znamy szczegóły projektu

10.04.2018 12:43

Luksusowy hotel w kosmosie stanie się bez wątpienia najbardziej wyjątkowym, a zarazem najdroższym obiektem na świecie. Za niecałe 4 lata "kosmiczny obiekt", projektu firmy Orion Span, znajdzie się na orbicie i będzie gotowy przyjąć pierwszych turystów. 

Aurora Station - hotel w kosmosie fot. Twitter/Orion Span

Jak poinformował, Frank Bunger, dyrektor firmy Orion Span, "kosmiczny hotel" zostanie ukończony do końca 2021 roku. Aurora Station, jak nazwano nowy projekt, będzie jednak dostępny wyłącznie dla turystów o naprawdę zasobnym portfelu. Liczba miejsc jest również ograniczona. Kosmiczny hotel pomieści jednocześnie sześć osób: czterech turystów oraz dwóch członków załogi. 

Hotel w kosmosie: 2,7 mln złotych za dobę

Cena pobytu w Aurora Station będzie równie kosmiczna jak sam hotel. Koszt 12-dniowego pobytu (z wliczonym w cenę transportem z Ziemi, noclegami, wyżywieniem i powrotem z kosmosu) wyniesie około 32 mln złotych (9,5 mln USD). Doba hotelowa w tym hotelu będzie kosztować ok. 2,7 mln złotych. Przed wybraniem się w podróż do kosmicznego obiektu, chętni będzie musieli przejść obowiązkowe szkolenie w jednym z ośrodków w USA. 

Aurora Station - urlop "w stanie nieważkości"

Luksusowy hotel ma powstać na powierzchni 13,3 m x 4,3 m. Chyba największą atrakcją dla gości jest to, że będą przebywać w stanie nieważkości przez cały pobyt. Nie wyobrażacie sobie urlopu bez dostępu do internetu? Nie będzie z tym żadnego problemu. Dzięki planowanemu łączu internetowemu, będziemy mogli pozostać w stałym kontakcie z rodziną i przyjaciółmi.

Jakie inne atrakcje czekają na gości? Turyści będą mogli podziwiać przestrzeń kosmiczną z okien "pokojów hotelowych", obserwować naszą planetę z góry i poczuć się prawdziwym astronautami.

Są już pierwsze rezerwacje na "kosmiczny hotel"

Co należy zrobić, aby zarezerwować nocleg w luksusowym i wyjątkowym hotelu Aurora Station"? Należy wpisać się na listę oczekujących i wpłacić depozyt w wysokości 275 tys. złotych (80 tys. USD).

Jak przyznają przedstawiciele Orion Span, luksusowa oferta już cieszy się dużym zainteresowaniem i spływają pierwsze zapisy. Trzeba jednak poczekać 4 lata, zanim pierwsi turyści spędzą niezapomniane wakacje w kosmosie. 

Źródło: theguardian.com, fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC

Oceń
Tagi