Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Huragan Ciara uniemożliwił lądowanie samolotu. Dramatyczne nagranie z lotniska Heathrow

11.02.2020 10:20

Szalejący nad Europą huragan Ciara paraliżuje ruch lotniczy. W sieci pojawiło się kolejne dramatyczne nagranie z lądowania samolotu - tym razem należącego do linii British Airways. Silny wiatr mocno miotał samolotem, przez co piloci mieli spore problemy z wylądowaniem na lotnisku Heathrow w Londynie. 

Samolot British Airways fot. Twitter/TRT World

Publikowane w mediach społecznościowych nagrania ukazują dramatycznie próby lądowania, które utrudnia szalejący sztorm Ciara. Piloci mają trudności z posadzeniem maszyn szczególnie na terenie Wielkiej Brytanii. Tak też było w przypadku lotu linii British Airways - samolot lecący z Abudży (w Nigerii) miał ogromne problemy z wylądowaniem na lotnisku Heathrow w Londynie. Silny boczny wiatr tak kołysał samolotem, że omal nie doszło do katastrofy.  

Sztorm Ciara: niebezpieczne lądowanie w Londynie 

Wcześniej informowaliśmy o niebezpiecznym incydencie związanym z linią Wizzair - w tym przypadku lądowanie w Birmingham zakończyło się sukcesem. Piloci samolotu British Airways nie mieli tyle szczęścia. Załoga zmuszona była do tak zwanego manewru „touch and go”. W momencie, gdy piloci zorientowali się, że mogą nie zdążyć wyhamować, musieli odlecieć z pasa startowego.

W Wielkiej Brytanii w związku z huraganem "Ciara" odwołano dziesiątki lotów, ograniczono ruch pociągów, wydano ostrzeżenia przed podtopieniami i przełożono imprezy sportowe. Wiatry na terenie całego kraju przekraczają prędkość 100 km/godz., a rekordowo silny, w miejscowości Aberdaron w północno-zachodniej Walii, osiągnął nawet 149 km/godz.  

Gwałtowny sztorm Ciara sprawił, że wprowadzono alerty nie tylko w Wielkiej Brytanii, jak również we Francji, Holandii i Niemczech. Z wielu polskich miast odwołano loty do tej części Europy. 

ZOBACZ TAKŻE:

•  Niebezpieczne lądowanie samolotu w gęstej mgle. Nagranie z kabiny [WIDEO]

•  Spektakularne lądowanie samolotu na Gatwick. Maszyna pojawiła się "znikąd"

Źródło: www.businessinsider.com, wprost.pl

___

RadioZET.pl/NC

Oceń