Izrael przyciąga coraz więcej Polaków. Padł kolejny rekord liczby turystów

19.11.2018 10:38

Izrael cieszy się ogromną popularnością wśród turystów. W październiku padł historyczny rekord z niespotykaną dotąd liczbą niemal pół miliona podróżnych. Niemały wpływ na ten wynik mają również Polacy, którzy w ostatnim czasie coraz chętniej odwiedzają ten kraj. 

Izrael fot. Shutterstock

Izraelskie Rządowe Centrum Turystyki opublikowało dane na temat stanu turystyki przyjazdowej do popularnego w ostatnim czasie państwa na Bliskim Wschodzie. Według podanych informacji w październiku przybyło najwięcej podróżnych w historii kraju. 

Izrael: pół miliona turystów w październiku

Według Centralnego Biura Statystycznego w Izraelu zarejestrowano ok. 486 tys. przyjazdów, co oznaczało wzrost o 14 proc. w porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku.

"

– W październiku padł historyczny rekord z niespotykaną dotąd liczbą prawie pół miliona turystów, którzy odwiedzili Izrael w ciągu miesiąca. Turystyka przyjazdowa ma znaczący wpływ zarówno na gospodarkę Izraela, jak i na jego wizerunek. Jestem przekonany, że nadal będziemy świadkami gwałtownego wzrostu liczby turystów przybywających do Izraela i zakończymy rok kolejnym rekordem - powiedział Yariv Levin, minister turystyki Izraela.  "

W pierwszych 10 miesiącach bieżącego roku Izrael odwiedziło 3,4 mln osób, czyli o ok. 15 proc. więcej niż rok wcześniej. Turysta średnio przebywał w tym kraju 8 dni.

Polacy masowo odwiedzają Izrael

Ministerstwo opublikowało także dane dotyczące narodowości przyjezdnych. Okazuje się, że od stycznia do października wyjechało tam ok. 90 proc. więcej Polaków niż w analogicznym okresie 2017 roku. Polska jest w czołówce krajów, z których jeździ do Izraela najwięcej gości. Póki co więcej przyjeżdża ich ze Stanów Zjednoczonych, Rosji, Francji i Niemiec. 
Co wpływa na tak duże zainteresowanie Izraelem? Jednym z działań ministerstwa Izraela są dotacje rządowe dla linii lotniczych, które wpływają na obniżenie cen biletów. Zachęceni nimi przewoźnicy otworzyli nowe trasy, obecnie na lotnisko Ben Guriona w Tel Awiwie czy Ovda w Ejlacie można polecieć liniami z kilku polskich miast linią LOT, El Al, Sun d'Or, Ryanair oraz Wizzair.

Ogromne zainteresowanie Polaków Izraelem wynika także z prowadzonych przez ten kraj na terenie Polski kampanii reklamowych.

"

– W bieżącym roku na promocję w Polsce wydamy 6 mln zł. Czy to dużo? Traktujemy to jako inwestycję, ponieważ każdy szekel zwraca nam się nawet 10-krotnie – powiedział dyrektor izraelskiego resortu.  "

Źródło: wp.pl

___

RadioZET.pl/NC

Oceń