Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Kobieta poleciała samolotem... używając paszportu swojego męża

07.05.2018 09:43

Linie lotnicze Emirates sprawdzają, w jaki sposób kobiecie udało się odbyć odprawę na lotnisku i dotrzeć z Manchesteru do Delhi na podstawie paszportu męża. Pasażerka nie miała nawet problemów podczas przesiadki na porcie lotniczym w Dubaju.

Paszport fot. Fotolia

55-letnia Geeta Modha z Heaton przygotowując się do podróży służbowej do Delhi, przez przypadek zabrała paszport swojego męża. Jej pomyłki nie zauważono również podczas odprawy na dwóch lotniskach.

Kobieta dotarła do Indii korzystając z paszportu swojego męża

Błąd pasażerki wyszedł na jaw dopiero wtedy, kiedy 55-letnia kobieta wylądowała na porcie lotniczym w Delhi. Wówczas poproszono ją o wypełnienie formularza imigracyjnego. Okazało się, że pani Modha nie posiada własnego paszportu (lecz dokument swojego męża) i odmówiono jej wjazdu do Indii.  Pasażerka została skierowana z powrotem do Dubaju, gdzie musiała pozostać na noc. Dopiero następnego dnia mogła wrócić do Manchesteru.

Warto dodać, że pasażerka przybyła na lotnisko w Manchesterze odpowiednio wcześnie. Jeśli jej błąd zostałby wykryty odpowiednio wcześnie, zdążyłaby powrócić do domu i wymienić dokument na właściwy.

Linia Emirates wydała oświadczenie, w którym podaje, że obecnie badają, w jaki sposób doszło do tego zdarzenia. Rzecznik przewoźnika wyjaśnił:

- Wszystkie przepisy dotyczące kontroli paszportowej są traktowane bardzo poważnie. W tym przypadku nie przestrzegano naszych zwykłych standardów i chcielibyśmy przeprosić panią Modha.

___

RadioZET.pl/onet.pl/NC

Oceń