Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Kobieta wypadła ze statku wycieczkowego. Uratowano ją po 10 godzinach

21.08.2018 08:43

Chorwacka straż przybrzeżna uratowała 46-letnią kobietę, która spędziła 10 godzin w Morzu Adriatyckim. Kobieta wypadła ze statku wycieczkowego.

Statek pasażerski fot. Pixabay

Jak podaje "Rzeczpospolita", 46-letnia obywatelka Wielkiej Brytanii wypadła ze statku wycieczkowego "Norwegian Star" kierującego się w stronę Wenecji. Zanim kobietę udało się uratować, musiała spędzić na otwartym morzu wiele godzin.

Spędziła 10 godzin w Morzu Adriatyckim 

Kobieta w rozmowie z chorwackimi mediami, tuż po powrocie na ląd, powiedziała: - Byłam w wodzie 10 godzin, ci wspaniali ludzie mnie uratowali. Mam szczęście, że żyję. Brytyjka została zaprowadzona przez personel medyczny do karetki pogotowia ratunkowego.

Nieszczęśliwy wypadek 46-letniej kobiety potwierdził rzecznik norweskiego armatora:

"Powiadomiono straż przybrzeżną i przeprowadzono akcję poszukiwawczo-ratowniczą. Z przyjemnością informujemy, że uczestniczka rejsu została odnaleziona żywa. Stan jej zdrowia jest stabilny i została przewieziona na ląd w Chorwacji w celu dalszego leczenia. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że ta osoba jest teraz bezpieczna i wkrótce połączy się z przyjaciółmi i rodziną" - poinformowano.

Przeczytaj także: 

• Statek uderzył w zabytkową rezydencję na wybrzeżu. Jest nagranie [WIDEO]

• Kobieta spędziła 21 godz. na dmuchanym materacu. "To cud, że ją uratowano"

Źródło: rp.pl

___

RadioZET.pl/NC

Oceń