Kobieta wypadła ze statku wycieczkowego. Uratowano ją po 10 godzinach

21.08.2018 08:43

Chorwacka straż przybrzeżna uratowała 46-letnią kobietę, która spędziła 10 godzin w Morzu Adriatyckim. Kobieta wypadła ze statku wycieczkowego.

Statek pasażerski fot. Pixabay

Jak podaje "Rzeczpospolita", 46-letnia obywatelka Wielkiej Brytanii wypadła ze statku wycieczkowego "Norwegian Star" kierującego się w stronę Wenecji. Zanim kobietę udało się uratować, musiała spędzić na otwartym morzu wiele godzin.

Spędziła 10 godzin w Morzu Adriatyckim 

Kobieta w rozmowie z chorwackimi mediami, tuż po powrocie na ląd, powiedziała: - Byłam w wodzie 10 godzin, ci wspaniali ludzie mnie uratowali. Mam szczęście, że żyję. Brytyjka została zaprowadzona przez personel medyczny do karetki pogotowia ratunkowego.

Nieszczęśliwy wypadek 46-letniej kobiety potwierdził rzecznik norweskiego armatora:

"Powiadomiono straż przybrzeżną i przeprowadzono akcję poszukiwawczo-ratowniczą. Z przyjemnością informujemy, że uczestniczka rejsu została odnaleziona żywa. Stan jej zdrowia jest stabilny i została przewieziona na ląd w Chorwacji w celu dalszego leczenia. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że ta osoba jest teraz bezpieczna i wkrótce połączy się z przyjaciółmi i rodziną" - poinformowano.

Przeczytaj także: 

• Statek uderzył w zabytkową rezydencję na wybrzeżu. Jest nagranie [WIDEO]

• Kobieta spędziła 21 godz. na dmuchanym materacu. "To cud, że ją uratowano"

Źródło: rp.pl

___

RadioZET.pl/NC

Oceń