Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Kolej wprowadza bezpłatne przejazdy w niedziele wolne od handlu. Skorzystają rodziny

28.02.2018 13:20

Koleje Śląskie postanowiły wprowadzić darmowe przejazdy dla rodziców podróżujących z dzieckiem. Oferta ma obejmować każdą pierwszą niedzielę miesiąca wolną od handlu. Promocja „Rodzinne Niedziele” rozpocznie się w marcu — wraz z wejściem w życie nowej ustawy.

Koleje Śląskie fot. Flickr

Nowa inicjatywa Kolei Śląskich jest odpowiedzią na wprowadzenie wolnych od handlu niedzieli. Promocyjne przejazdy mają zachęcić rodziny do aktywnego spędzania wolnego czasu oraz podróżowania.

Bezpłatna kolej w pierwsze niehandlowe niedziele miesiąca

Z oferty „Rodzinnych Niedzieli”, jak akcję nazwały Koleje Śląskie, mogą skorzystać rodzice lub jeden z rodziców podróżujący z dziećmi do 16. roku życia. Podczas przejazdu jedynie podopieczni muszą mieć wykupiony bilet. Rodzice lub opiekunowie pojadą pociągiem całkowicie za darmo.

Specjalna promocja dla rodzin ma obowiązywać w pierwsze objęte zakazem handlu niedziele miesiąca, czyli 11 marca, 1 kwietnia, 13 maja, 10 czerwca, 8 lipca, 12 sierpnia, 9 września, 14 października, 11 listopada i 9 grudnia.

Szeroki wybór darmowych tras dla rodzin

Przewoźnik zachęca rodziny do korzystania z oferty specjalnej i aktywnego spędzania niedziel. Pociągami Kolei Śląskich można wybrać się na wiele ciekawych wycieczek.

Promocja będzie obejmować wszystkie połączenia przewoźnika z wyjątkiem odcinka transgranicznego Chałupki — Bohumin, pociągów Ornak na odcinku Żywiec — Zakopane oraz pociągów specjalnych.

Rodzinne Niedziele to kolejna propozycja Śląskich Kolei. Przewoźnik na stałe ma w ofercie między innymi Kartę Dużej Rodziny oraz Bilet Rodzinny, który daje 30 proc. ulgi osobom podróżującym z dziećmi.

Źródło: kolejeslaskie.com

___

RadioZET.pl/NC

Oceń
Tagi