Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Koleje Małopolskie ogłosiły konkurs na nazwę dla pociągu. Będzie nagroda dla zwycięzcy

11.04.2018 12:28

Koleje Małopolskie poszukują nazwy dla nowego pociągu, który pojawi się na trasie Kraków-Zakopane. W konkursie może wziąć udział każdy. Wystarczy podzielić się swoim pomysłem na fanpage’u Małopolski na Facebooku.

Pociąg Małopolska fot. East News/Jan Graczynski

Nowy, przyspieszony pociąg z Krakowa do Zakopanego ma wyjechać na tory 30 czerwca. Koleje Małopolskie już teraz poszukują patrona dla swojego nowego pociągu.

Konkurs na najciekawszą nazwę dla pociągu

Propozycje mają dotyczyć osób, zjawisk albo rzeczy związanych z górami i Podhalem. Na fanpage’u Małopolski na Facebooku pojawił się wpis: 

„Województwo małopolskie kupuje cztery nowoczesne pociągi! Już teraz możemy Wam zdradzić, że będą mistrzowskie ;) A tymczasem, szukamy imienia dla pociągu Kolei Małopolskich, który wkrótce wróci na trasę Kraków-Zakopane”.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Nowy konkurs Biedronki! Do wygrania 100 tysięcy złotych

Nagroda-niespodzianka dla zwycięzcy

Internauci chętnie dzielą się na Facebooku swoimi pomysłami. Możliwe, że najciekawsza nazwa zostanie wyłoniona jeszcze w tym tygodniu. Propozycje nazwy dla pociągu pojawiające się w komentarzach są różnorodne: „Oscypek”, „Koziołek”, „Janosik”, „Maruna” czy „Kamil Stoch”.

Jakiej nagrody może spodziewać się zwycięzca?

— Ten konkurs to zabawa dla internautów. Nagroda będzie niespodzianką — powiedział Filip Szatanik, rzecznik prasowy małopolskiego urzędu marszałkowskiego.

___

RadioZET.pl/NC

Oceń
Tagi