Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Kolejny skandal Ryanaira. Pasażerowie otrzymali odszkodowania w nieważnych czekach

23.08.2018 10:01

Pasażerowie Ryanaira otrzymali w ramach odszkodowania za spóźnione bądź odwołane loty niepodpisane, czyli nieważne czeki. Banki nie tylko odmówiły ich zrealizowania, to jeszcze wiele z nich naliczyło klientom dodatkowe opłaty.

Ryanair fot. Pixabay

Linia Ryanair w ostatnim czasie zdecydowanie nie ma dobrej passy. Najpierw liczne protesty pilotów i setki odwołanych lotów, teraz problemy z wypłacaniem odszkodowania dla pasażerów. 

Pasażerowie Ryanaira dostali nieważne czeki

Jak podaje "Rzeczpospolita", Ryanair wypłaca klientom odszkodowania w formie czeków. Problem w tym, że części z nich nie została podpisana, przez co banki potraktowały je jako nieważne i nie tylko nie wypłaciły pieniędzy, ale niektórym klientom kazały uiścić dodatkowe opłaty bankowe. Jedna z pasażerek, która czekała na odszkodowanie aż 11 miesięcy, została w placówce obciążona kwotą 20 euro (około 86 złotych).

Irlandzki przewoźnik opublikował już oświadczenie w tej sprawie, w którym stwierdził, że niepodpisanie czeków były wynikiem „błędu administracyjnego" i przeprosił klientów za kłopot. Według przewoźnika czeki bez podpisu zostały wysłane do nie więcej niż 190 klientów.

Jak prawa przysługują za opóźnione lub odwołane loty?

Według rozporządzenia Parlamentu Europejskiego, w przypadku odwołaniaanulowania lub opóźnienia co najmniej o 3 godziny lotu, pasażerom przysługuje odszkodowanie w wysokości 250 euro, jeśli chodziło o rejs na dystansie do 1500 km, 400 euro za rejs między 1500 a 3500 km i 600 euro za dłuższy.

Od kwietnia tego roku już ponad milion pasażerów Ryanaira musiało zmagać się z opóźnionymi bądź odwołanymi lotami. Tylko podczas ostatniego strajku, w piątek 10 sierpnia, odwołanych zostało niemal 400 lotów, co dotknęło 67 tysięcy pasażerów. 

Źródło: rp.pl

___

RadioZET.pl/NC

Oceń