Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

LOT przedłuża zawieszenie lotów do Chin. Rejsy wstrzymane do końca lutego

04.02.2020 15:46

Polskie Linie Lotnicze LOT wydłużają zawieszenie rejsów między Warszawą a Pekinem do 29 lutego - poinformowała we wtorek spółka. Decyzja ma związek z epidemią śmiertelnego koronawirusa.

PLL LOT - samolot fot. Flickr

Pod koniec stycznia LOT podał, że w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa zarząd Polskich Linii Lotniczych LOT zdecydował o wstrzymaniu do 9 lutego rejsów do Pekinu. Teraz przewoźnik wydłużył ten termin do końca lutego.

Normalnie LOT lata bezpośrednio z Warszawy na dwa pekińskie lotniska: Stołeczne Międzynarodowe Lotnisko Pekin (PEK) i Pekin-Daxing (PKX) siedem razy w tygodniu. 

LOT: rejsy do Chin zawieszone do 29 lutego

"Bezpieczeństwo pasażerów oraz członków załóg Polskich Linii Lotniczych LOT jest naszym najwyższym priorytetem. W związku z komunikatami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) o rozprzestrzenianiu się koronawirusa 2019-nCoV, zarząd Polskich Linii Lotniczych LOT podjął decyzję o przedłużeniu zawieszenia wszystkich rejsów wykonywanych pomiędzy Warszawą i Pekinem do 29 lutego br." - przekazała w komunikacie spółka.

LOT zaznaczył, że "bacznie monitoruje sytuację epidemiologiczną na całym świecie".

Przeczytaj także: Koronawirus: interaktywna mapa zasięgu. Gdzie jest koronawirus? [Mapa zachorowań]

Z powodu epidemii kornawirusa połączenia z i do Chin wstrzymało wiele linii lotniczych w tym m.in. British Airways, Lufthansa, Air France, SAS, SWISS czy United Airlines. 

Koronawirus 2019-nCoV pochłonął już 427 ofiar śmiertelnych w Chinach. Liczba zakażonych wirusem wywołującym groźne dla życia zapalenie płuc wzrosła do ponad 20 tys. w samych Chinach. Stwierdzono też dwa pierwsze przypadki śmiertelne poza granicami Chin kontynentalnych.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła, że rozprzestrzenianie się koronawirusa stanowi zagrożenie zdrowia publicznego o zasięgu międzynarodowym. W związku z tym zaleca wszystkim państwom, by podejmowały działania powstrzymujące rozprzestrzenianie się wirusa 2019-nCoV. Chodzi m.in. o monitorowanie rozwoju sytuacji, wczesne wykrywanie przypadków zakażenia i identyfikowanie osób, które mogły mieć kontakt z zainfekowanymi osobami.

Przeczytaj także:

RadioZET.pl/PAP/NC

Oceń