Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Korzystasz z all inclusive podczas wakacji? Niedługo ta oferta może bardzo się zmienić

19.02.2019 11:08

Zamiast tej samej oferty posiłków w hotelowej restauracji, możliwość skorzystania z lokalnych knajpek i restauracji? Ta "dobra" zmiana oferty all inclusive może wejść w życie jeszcze w tym roku. 

All inclusive fot. Shutterstock

Jest wielu zwolenników oferty all inclusive, czyli formuły "wszystko w cenie". Największym pozytywem jest z pewnością fakt, że nie musimy się niczym przejmować, bo posiłki, alkohol czy przekąski są zwykle dostępne bez ograniczeń. Wadą takiego rozwiązania jest jednak to, że istnieje ryzyko, że nie ruszymy się z hotelowego leżaka i nie będziemy mieli szansy poznać lokalnej kuchni. Na szczęście może się to wkrótce zmienić. 

All inclusive: w cenie również lokalne knajpki?

Jak podaje "Rzeczpospolita", tureckie stowarzyszenie przedsiębiorców turystycznych TURSAB zaproponowało hotelom, aby w tym roku spróbowały zachęcić swoich klientów do odwiedzania lokalnych restauracji w ramach all inclusive. Pomysł jest bardzo prosty: bransoletka potwierdzająca, że gość wykupił wyżywienie w formie all inclusive, ma też obowiązywać w wybranych lokalach w pobliżu sklepów czy dyskotek. W efekcie klient hotelu nie musiałby płacić za posiłek, a wówczas istnieje szansa, że po obiedzie uda się na zakupy lub wieczorem pójdzie do któregoś z klubów.

Turcy wpadli na ten pomysł, bo zauważyli, że z roku na rok turyści wydają coraz mniej. Głównym powodem jest fakt, że większość podróżnych wykupuje formułę all inclusive, przez co ogranicza swój pobyt do hotelu i nie wydaje dodatkowych pieniędzy. Pierwszym kurortem, który wprowadzi takie zasady, ma być położone nieopodal Antalyi w Turcji miasteczko Kemer.

Źródło: rp.pl, fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC

Oceń