Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Europejskie kraje z zaskakującej perspektywy. Nagranie z kreatywną mapą obiegło sieć

13.08.2019 15:02

Ziemniak, duch, kaczka, osioł czy sowa - tak europejskie kraje wyobraża sobie niemiecki artysta, Zackabier. Stworzył on kreatywną mapę Europy na podstawie skojarzeń z kształtami poszczególnych państw. Efekt jego pracy, w postaci wideo, jest zaskakujący.

Kreatywna mapa Europy fot. YouTube/screen

O tym, że Włochy swoim kształtem przypominają but, słyszeli już pewnie wszyscy. Nie każdy zastanawiał się jednak, do czego można by porównać Polskę. Zrobił to niemiecki artysta i youtuber, Zackabier, który na kilkunastominutowym wideo zaprezentował ciekawą kompilację skojarzeń z kształtami krajów Europy. Jego projekt nazywa się "Europe According to Creative People - What Europe's Countries look like".

Z czym kojarzą się kraje Europy? [WIDEO]

Według niemieckiego artysty Francja przypomina sowę, Węgry ziemniaka, Wielka Brytania smoka, a Niemcy jawią się jako gnom ogrodowy. Nie zabrakło oczywiście Polski, która artyście jawi się jako głowa lwa z otwartym pyskiem.

Wideo umieszczone na YouTubie cieszy się sporą popularnością wśród internautów - zostało wyświetlone prawie 1,5 mln razy. Pod 13-minutowym filmem pojawiło się sporo komentarzy osób z różnych zakątków świata krajów. Wiele osób chwali ciekawy pomysł i wyobraźnię Niemca, inni dzielą się własnymi skojarzeniami. Z pewnością wielu z tych pomysłów jest naprawdę zaskakujących. 

Źródło: wp.pl

___

RadioZET.pl/NC

Oceń