Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Które lotniska w Polsce mają największe opóźnienia lotów? Zobacz zestawienie

14.03.2018 13:42

Punktualność lotów liczy się dla wielu podróżnych. Właśnie dlatego firma Air Help wyłoniła najmniej i najbardziej punktualne lotniska w Polsce. Okazuje się, że najwięcej opóźnionych i odwołanych lotów było na lotnisku Chopina w Warszawie.

Najmniej punktualne lotnisko fot. Shutterstock

Zestawienie dotyczące punktualności polskich lotnisk przygotowała firma Air Help, która się zajmuje odszkodowaniami lotniczymi.

Lotnisko Chopina jako najmniej punktualny port lotniczy

Okazuje się, że najwięcej opóźnionych i odwołanych lotów było na Lotnisku Chopina w Warszawie. Na największym porcie lotniczym w Polsce aż jedna czwarta połączeń - 18 tysięcy samolotów - było w zeszłym roku opóźnionych przynajmniej o 15 minut albo odwołanych.

Jak podaje Air Help, gdyby wszyscy ci pasażerowie ubiegali się o rekompensaty od przewoźników za niepunktualny lot, to przewoźnicy musieliby wypłacić aż 136 milionów złotych odszkodowania. Ale oczywiście nie wszyscy pasażerowie o takie rekompensaty się ubiegają.

Co ciekawe - na drugim miejscu w tym niechlubnym rankingu - jest lotnisko w Rzeszowie-Jasionce. Tam jest mniej więcej 8 lotów dziennie, a i tak jedna piata z nich odbywa się z problemami...

Przeczytaj także: Decyzja zapadła. Lotnisko Fryderyka Chopina zostanie zamknięte

Najlepiej latać z... Katowic

W takim razie, skąd latać, aby nie musieć koczować na lotnisku? Jak podała firma Air Help, najmniej kłopotów z opóźnieniami czy odwołanymi lotami mieli pasażerowie w Katowicach.

Najlepsze noty w punktualności mają porty lotnicze: Katowice-Pyrzowice, Wrocław-Strachowice oraz Gdańsk-Rębiechowo.

Życzymy szczęśliwego i punktualnego lotu!

___

RadioZET.pl/AJ/NC

Oceń