Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Które plaże są najpiękniejsze na świecie? Poznaj tegoroczny ranking TripAdvisora

27.02.2019 12:25

W rankingu Travelers' Choice Top Beaches portalu turystycznego TripAdvisor znajdziemy aż 25 wyjątkowych plaż z całego świata. Od białych niczym mąka plaż na Karaibach, po złociste piaski w Europie. 

Które plaże są najpiękniejsze na świecie? Poznaj tegoroczny ranking TripAdvisora fot. Pixabay

Od Hiszpanii, przez Włochy, Kajmany aż po USA – niemal w każdym zakątku świata kryją się plaże jak z pocztówki. Użytkownicy portalu TripAdvisor wyłonili najpiękniejsze z nich.

10 najpiękniejszych plaż świata 2019 [RANKING]

1. Baia do Sancho, Brazylia

Plaża położona na archipelagu Fernando de Noronha w Brazylii. Miejsce jest tak wyjątkowe, że zostało wpisane na listę UNESCO. Można tu podziwiać piękne, obrośnięte roślinnością klify, podpływające do zatoki delfiny i korzystać z krystalicznie czystej wody, idealnej do nurkowania.

Baia do Sancho fot. Shutterstock

2. Varadero, Kuba

To niemal 20-kilometrów jasnego piasku i wspaniałe Morze Karaibskie. W okolicach Varadero znajdziecie bardzo dobre miejsca do nurkowania.

Varadero na Kubie fot. Shutterstock

3. Eagle Beach, Aruba

Miejsce to słynie z drobnego piasku, lazurowej wody i niezwykłych drzew. Dzięki bardzo dobrym opiniom Aruba ze swoim niebiańskim zakątkiem wreszcie pojawiła się na podium.

Eagle beach Aruba fot. Shutterstock

4. La Concha Beach, Hiszpania

Plaża rozciąga się na długości ok. 1,5 km i zachęca miękkim, jasnym piaskiem. Turyści chwalą ją przede wszystkim za niezwykły krajobraz, którego głównym punktem jest niewielka wysepka z własną latarnią morską, a także za bardzo dobrą organizację i infrastrukturę.

5. Grace Bay, Bahamy

W zeszłym roku widniała na pierwszym miejscu, teraz spadła na piąte. Plaża Grace Bay znajduje się na wyspie Providenciales, w archipelagu Bahamy na Oceanie Atlantyckim. Politycznie wyspa przynależy do terytorium zamorskiego Wielkiej Brytanii – Turks i Caicos. Jak komentują internauci "To prawdziwy raj na ziemi. Kolor wody po prostu zapiera dech w piersiach". 

Grace-Bay fot. Fotolia

6. Clearwater Beach, Floryda

Nazwa Clearwater nie jest przypadkowa. Woda jest tu krystaliczna, a jasny piasek dopełnia rajskiego obrazu. Spragnieni rozrywek turyści mogą być pewni, że dookoła nie zabraknie atrakcji i hoteli. Clearwater Beach uznawana jest też za najpiękniejszą w USA. 

7. Spiaggia dei Conigli, Lamepdusa

Plaża królików, jak tłumaczy się nazwę tego miejsca, to perełka na niewielkiej włoskiej wyspie położonej na Morzu Śródziemnym. Choć Lamepdusa jest mniej popularna niż Sycylia czy Sardynia, oferuje jednak przepiękne plaże, które warto odkryć.

8. Seven Mile Beach, Wielki Kajman

Ta plaża jest tak naprawdę symbolem tej karaibskiej wyspy - zajmuje łącznie ponad 10-kilometrów pokrytych jasnym piaskiem i zacienionych palmami. 

Seven Mile Beach fot. Flickr

9. Playa Norte, Meksyk

To miejsce to nie tylko przepiękne plaże z białym piaskiem i krystalicznie czystą wodą, ale również atrakcje turystyczne. Liczne plażowe bary i kluby w okolicy pozwalają spędzić tu ciekawie czas nie tylko w ciągu dnia, ale również wieczorem.

10. Seven Mile Beach, Jamajka

To około 10 km delikatnego, niemal białego piasku, turkusowa woda oraz palmy. Warto wybrać się tutaj nie tylko w słoneczny dzień, ale także wieczorem, by usiąść w jednym z barów i podziwiać wyjątkowe zachody słońca.

___

RadioZET.pl/NC

Oceń
Tagi