Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

„Kupujesz jednego loda, płacisz za dwa”. Druga porcja dla dziecka z ubogiej rodziny

04.06.2018 11:16

To już kolejna edycja akcji „Zawieszone lody” zainaugurowanej na początku czerwca we Włoszech. Ta dobroczynna inicjatywa polega na zakupieniu w lodziarni dodatkowej porcji lodów dla dzieci z ubogich rodzin. 

Lody fot. Fotolia

Ta ciekawa, dobroczynna inicjatywa jest nawiązaniem do znanej, neapolitańskiej tradycji nazywanej „zawieszoną kawą”. Jest to po prostu pozostawianie w barach pieniędzy na filiżankę kawy dla osób, których na nią nie stać.

Ogólnokrajowa akcja fundowania lodów dzieciom z biedniejszych rodzin będzie prowadzona we Włoszech od czerwca do końca października. Klientów lodziarni zachęca się do zostawiania pieniędzy nawet na najmniejszą porcję przysmaku, który dla części dzieci jest naprawdę niezwykłym deserem. 

100 tys. porcji lodów dla ubogich rodzin

Zasady tej akcji są bardzo proste: „kupuje się jednego loda, a płaci za dwa” – wyjaśniło stowarzyszenie dobroczynne Salvamamme, które po raz kolejny organizuje tę inicjatywę. Darczyńca otrzymuje paragon fiskalny z określoną kwotą, za którą dziecko może wybrać sobie lody.

Okazuje się, że akcja „zawieszone lody” cieszy się dużą popularnością we Włoszech. Od początku akcji w 2015 roku do 2017 r. zafundowano 100 tysięcy porcji lodów w setkach lodziarni we wszystkich regionach kraju. Ich pełna lista zamieszczona jest w internecie.

Przeczytaj także: Unia Europejska rozdaje darmowe bilety kolejowe. Program rusza już w czerwcu

Źródło: onet.pl

___

RadioZET.pl/NC

Oceń