Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Kwarantanna samolotu Virgin Atlantic. Nieznana infekcja zaatakowała 150 pasażerów

07.03.2019 09:20
xxx zet

Pasażerowie i załoga samolotu linii Virgin Atlantic zostali poddani kwarantannie z powodu rozprzestrzenienia się nieznanej choroby na pokładzie. Samolot wylądował na lotnisku Gatwick pod Londynem o 5.30, po ośmiu godzinach lotu z Barbados. Jeden z pasażerów przyznał, że byli przetrzymywani w samolocie przez ponad 90 minut.

Virgin Atlantic fot. Shutterstock

Całą sytuację opisał na Twitterze jeden z pasażerów lotu, Trevor Wilson. Mężczyzna napisał na swoim profilu, że pasażerowie zaczynali kaszleć i prawdopodobnie zarażali się infekcją obejmującą obszar klatki piersiowej. Po lądowaniu, dokładnemu badaniu poddano 30 osób, z których trzy zostały przewiezione do szpitala.

Kwarantanna na pokładzie Virgin Atlantic

Jak podaje Fakt, był to lot czarterowy wykupiony przez firmę rejsową, a nie rozkładowy lot linii Virgin. Rzecznik firmy rejsowej powiedział, że źródło problemu nie znajdowało się w samolocie. Potwierdził to pasażer Trevor Wilson, który napisał na Twitterze: - "Ten lot był wyłącznie dla klientów rejsów wycieczkowych z "MSC Preziosa", a choroba wzięła się raczej ze statku, a nie z samolotu. Pięciu członków personelu pokładowego zachorowało podczas lotu".

Rzecznik pogotowia ratunkowego potwierdził, że pomoc została wezwana tuż przed godziną 5 rano po doniesieniach o tym, że część pasażerów i załogi źle się czuje i ma mdłości. Około 30 osób było poddanych kontroli na miejscu zdarzenia, z których troje zostało przewiezionych do szpitala w celu przeprowadzenia dalszych badań.

Z kolei rzeczniczka Virgin Atlantic poinformowała: - Wielu klientów na pokładzie lotu czarterowego z Barbados do Gatwick zgłosiło rano złe samopoczucie. (...) podjęto decyzję o kontroli wszystkich osób przebywających na pokładzie, zgodnie ze standardowymi procedurami BHP.

Dodała, że zostanie przeprowadzone pełne dochodzenie w tej sprawie. - Nie ma powodu, by sądzić, że jest to coś więcej niż pojedynczy incydent - podsumowała rzeczniczka.

Źródło: fakt.pl, .polishexpress.co.uk

___

RadioZET.pl/NC

Oceń