Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

LOT ogłosił bezpośrednie połączenia do stolicy Macedonii oraz Podgoricy

07.02.2018 14:04

Już od 1 czerwca LOT uruchomi bezpośrednie połączenie do Skopje - stolicy Macedonii. Ruszą również regularne rejsy do Podgoricy - głównego miasta Czarnogóry. W sumie w sezonie letnim polski przewoźnik będzie oferował aż 12 połączeń na Bałkany.

LOT ogłosił bezpośrednie połączenia do stolicy Macedonii oraz Podgoricy fot. Pixabay

Prawdziwą nowością linii LOT będzie Skopje - stolica Macedonii. Z kolei, Podgorica, główne miasto Czarnogóry, to kierunek, który pojawia się w sezonowej siatce polskiego przewoźnika już kolejny rok z rzędu.

Częstotliwość obu bałkańskich połączeń będzie taka sama - sześć razy w tygodniu. Rejsy do Skopje w Macedonii będą odbywać się codziennie oprócz niedziel. Z kolei do Podgoricy w Czarnogórze będzie można polecieć każdego dnia, oprócz środy. Oba połączenia będą realizowane Embraerami 170 i 175, które zabierają na pokład od 70 do 82 pasażerów.

- Skopje w Macedonii to zupełnie nowy kierunek w siatce LOT. Ten kraj z roku na rok zyskuje na popularności wśród turystów, urzekając m.in. regionalną kuchnią i różnorodnością kulturową. Stanowi też świetną bazę wypadową do sąsiednich krajów: Grecji, Bułgarii i Albanii – mówi Adrian Kubicki, dyrektor komunikacji korporacyjnej LOT.

LOT fot. Piotr Matusewicz/East News

Rozkłady zostały zaplanowane w taki sposób, żeby umożliwić szybkie i wygodne przesadki do Skopje i Podgoricy pasażerom podróżującym przez Warszawę z Polski i licznych portów w regionie. 

W sumie PLL LOT obsługuje już 12 kierunków na Bałkanach. Oprócz Skopje i Podgoricy, w ofercie przewoźnika na sezon letni znajdą się też rejsy do: Dubrownika (6 lotów tygodniowo od maja), Zagrzebia (14 połączeń tygodniowo), Splitu (2 rejsy w tygodniu), Puli (jeden rejs w tygodniu), Zadaru (2 rejsy tygodniowo), Belgradu (11 lotów w tygodniu), Lublany (7 połączeń tygodniowo), Sofii (19 rejsów tygodniowo), Bukaresztu (3 loty dziennie) i Kluż-Napoki (6 rejsów tygodniowo).

Źródło: fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC

Oceń