Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

LOT szuka pracowników na wakacje. Oprócz wynagrodzenia darmowe bilety lotnicze

05.02.2019 10:22

Polskie Linie Lotnicze LOT rozpoczęły rekrutację do pracy na Lotnisku Chopina w Warszawie. W sezonie letnim chcą zatrudnić kilkadziesiąt osób w obsłudze naziemnej.

Lotnisko Chopina fot. Shutterstock

Polski przewoźnik zaoferuje kilkadziesiąt miejsc pracy na Lotnisku Chopina. Tak jak w ubiegłym roku, LOT chce w ten sposób zagwarantować pasażerom jeszcze lepszą jakość obsługi, wyższy komfort podróży i zadbać o płynność operacyjną w wymagającym dla branży lotniczej szczycie sezonu letniego. W 2018 roku w odpowiedzi na rekrutację zgłosiło się ponad 1000 osób.

Wakacyjna praca na lotnisku Chopina

Jak podaje LOT w komunikacie, do zadań nowych pracowników będzie należało asystowanie przy obsłudze podróżnych w terminalu pasażerskim, pomaganie pasażerom tranzytowym, udzielanie informacji o połączeniach lotniczych, współpraca z lotniskowymi służbami operacyjnymi i wsparcie naziemnej obsługi samolotu.

– Największym wyzwaniem dla całej branży lotniczej, jeśli chodzi o obsługę pasażerów szczególnie w Europie, jest bez wątpienia sezon letni. Ubiegły rok pokazał, że dodatkowe wsparcie kilkudziesięciu osób przynosi oczekiwane efekty. Zależy nam przede wszystkim na wsparciu pasażerów tranzytowych i zachowanie krótkiego czasu przesiadek przez hub LOT-u w Warszawie na dalsze połączenia do Europy, Azji i Ameryki Północnej. Chcemy zrobić wszystko, aby komfort podróży naszych pasażerów był jak najwyższy – powiedział Maciej Wilk, członek zarządu d.s. operacyjnych. 

Praca w LOT: jakie wymagania od kandydatów?

Od kandydatów przewoźnik wymaga dobrej znajomości angielskiego (poziom B2), łatwości nawiązywania kontaktów i empatii. Dodatkowym atutem będzie znajomość innych języków obcych i zainteresowanie branżą lotniczą.

Kandydaci zostaną zatrudnieni na trzy miesiące, między kwietniem i wrześniem tego roku. Wcześniej przejdą szkolenie przygotowujące do wykonywania powierzonych zadań. Po przepracowaniu pełnych trzech miesięcy dostaną darmowe bilety typu standby w dwie strony, do dowolnego miejsca z regularnej siatki połączeń LOT-u (do realizacji w okresie październik-listopad 2019 lub styczeń-marzec 2020).

- Osoby, które sprawdzą się w wakacje, mają szanse na stałe zatrudnienie - mówi członek zarządu ds. operacyjnych Maciej Wilk, cytowany w komunikacie.

Źródło: rp.pl

___

RadioZET.pl/NC

Oceń
Tagi