Lotnisko po przejściu tajfunu przez Japonię. Niemal cały port jest pod wodą [WIDEO]

05.09.2018 10:29

Międzynarodowy port lotniczy Kansai w Japonii znalazł się niemal całkowicie pod wodą po tym, jak przez kraj przeszedł potężny tajfun. Do sieci trafiło wideo, na którym widać zalane lotnisko. Odwołanych zostało ponad 800 lotów. 

Lotnisko w Japonii zalane fot. Twitter/NHK

Najpotężniejszy od 25 lat tajfun Jebi nawiedził we wtorek południowo-zachodnią Japonię. Jednym z efektów tego groźnego zjawiska było zalanie międzynarodowego lotniska Kansai. 

Lotnisko w Japonii niemal całkowicie pod wodą [WIDEO]

Wideo ukazujące lotnisko w Japonii pojawiło się na Twitterze NHK_News. Jak widać na nagraniu, pod wodą znalazł się niemal cały port lotniczy. Powodem tego zjawiska było przejście potężnego tajfunu Jebi, który najmocniej uderzył w prefekturę Tokushima, na południowej wyspie Sikoku.

Z powodu najsilniejszego od 1993 roku tajfunu, krajowe linie lotnicze odwołały ponad 700 lotów wewnętrznych oraz międzynarodowych. Odwołano także liczne kursy pociągów, a mieszkańców poproszono o zachowanie ostrożności i pozostanie w domach. Łącznie ewakuowano już około 300 tys. osób, które umieszczono w specjalnie zorganizowanych schroniskach.

Agencja AFP podaje, że w okresie letnim Japonię często nawiedzają tajfuny. Jebi może spowodować znaczące straty, szczególnie po powodziach i osunięciach ziemi, które w lipcu doprowadziły tam już do śmierci około 220 osób.

Przeczytaj także:

Tajfun nad Japonią

• Przez Wietnam przeszedł groźny tajfun. Co najmniej 20 osób nie żyje

Źródło: wp.pl

___

RadioZET.plNC

Oceń