Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Lotnisko po przejściu tajfunu przez Japonię. Niemal cały port jest pod wodą [WIDEO]

05.09.2018 10:29

Międzynarodowy port lotniczy Kansai w Japonii znalazł się niemal całkowicie pod wodą po tym, jak przez kraj przeszedł potężny tajfun. Do sieci trafiło wideo, na którym widać zalane lotnisko. Odwołanych zostało ponad 800 lotów. 

Lotnisko w Japonii zalane fot. Twitter/NHK

Najpotężniejszy od 25 lat tajfun Jebi nawiedził we wtorek południowo-zachodnią Japonię. Jednym z efektów tego groźnego zjawiska było zalanie międzynarodowego lotniska Kansai. 

Lotnisko w Japonii niemal całkowicie pod wodą [WIDEO]

Wideo ukazujące lotnisko w Japonii pojawiło się na Twitterze NHK_News. Jak widać na nagraniu, pod wodą znalazł się niemal cały port lotniczy. Powodem tego zjawiska było przejście potężnego tajfunu Jebi, który najmocniej uderzył w prefekturę Tokushima, na południowej wyspie Sikoku.

Z powodu najsilniejszego od 1993 roku tajfunu, krajowe linie lotnicze odwołały ponad 700 lotów wewnętrznych oraz międzynarodowych. Odwołano także liczne kursy pociągów, a mieszkańców poproszono o zachowanie ostrożności i pozostanie w domach. Łącznie ewakuowano już około 300 tys. osób, które umieszczono w specjalnie zorganizowanych schroniskach.

Agencja AFP podaje, że w okresie letnim Japonię często nawiedzają tajfuny. Jebi może spowodować znaczące straty, szczególnie po powodziach i osunięciach ziemi, które w lipcu doprowadziły tam już do śmierci około 220 osób.

Przeczytaj także:

Tajfun nad Japonią

• Przez Wietnam przeszedł groźny tajfun. Co najmniej 20 osób nie żyje

Źródło: wp.pl

___

RadioZET.plNC

Oceń