Słuchaj
Tomek Michniewicz
Joanna Zientarska, Michał Adamiuk
Szymon Majewski
Krzysztof Sendecki, Marcin Powideł
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Lufthansa wykonała ponad 900 lotów nielegalnie. Musi zapłacić 25 mln zł kary

02.12.2019 11:35

Amerykański urząd lotniczy (FAA) nałożył na Lufthansę karę w wysokości prawie 6,5 mln USD. Niemiecka linia miała przez ponad rok wykonywać loty do USA bez uzyskania stosownych zezwoleń.

Lufthansa fot. Pixabay

W krótkim komunikacie FAA podano, że Lufthansa nie dopełniła formalności przy wykonywaniu rejsów na dwóch trasach do USA. Łącznie takich "nielegalnych" lotów było ponad 900. 

Lufthansa z gigantyczna karą

Pierwszym połączeniem, które według FAA nie było wykonywane zgodnie z przepisami, jest trasa z Frankfurtu do San Diego, na której w okresie od 22 marca 2018 do 27 maja 2019 roku Lufthansa wykonała około 600 rejsów. Drugie to połączenie z Frankfurtu do Filadelfii, gdzie w okresie od 28 października 2018 do 10 kwietnia 2019 roku niemiecki przewoźnik wykonał 292 loty.

Jak wyjaśnił amerykański urząd lotniczy, linie lotnicze mogą wykonywać regularne loty wyłącznie na podstawie stosownych zezwoleń. Niemiecki przewoźnik złamał przepisy i uruchomił połączenia bez odpowiednich zgód ze strony FAA. Na Lufthansę nałożono karę w wysokości prawie 6,5 mln zł, czyli ponad 25 mln złotych.

W odpowiedzi na zarzuty FAA przedstawiciele Lufthansy wyjaśnili, że będą w tej sprawie współpracować z amerykańskim urzędem. Dodali również, że FAA nie odniósł się do kwestii bezpieczeństwa samych lotów ani pasażerów, które stanowią dla niemieckiej linii absolutny priorytet.

Źródło: fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC

Oceń
Tagi