Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Lufthansa uruchomi nowe połączenie z Katowic!

21.12.2017 10:45

To bardzo dobra wiadomość dla podróżujących. Od marca przyszłego roku Lufthansa uruchomi połączenie między lotniskiem w Pyrzowicach a Monachium. Loty będą odbywać się raz dziennie, przez cały tydzień.

Lufthansa uruchomi nowe połączenie z Katowic! fot. Flickr

Połączenie do Monachium wystartuje równo 25 lat po uruchomieniu przez Lufthansę trasy do Frankfurtu nad Menem. Było to pierwsze regularne międzynarodowe połączenie sieciowe otwarte z pyrzowickiego lotniska.

Nowy kierunek będzie obsługiwany raz dziennie, przez cały tydzień, zamiennie dwoma typami samolotów: 90-miejscowym bombardierem lub 168-miejscowym airbusem.

"

Monachium znajdowało się na krótkiej liście tras, na których uruchomieniu z Katowice Airport szczególnie nam zależało. (…) Codzienne połączenie z jednym z dwóch europejskich portów przesiadkowych największej europejskiej linii sieciowej, ułatwi mieszkańcom województwa śląskiego podróżowanie do najdalszych zakątków świata z wylotem prosto z Pyrzowic – powiedział Artur Tomasik, prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, zarządzającego Katowice Airport. "

Port lotniczy w Monachium znajduje się około 35 kilometrów na północny wschód od stolicy Bawarii. W wybudowanym specjalnie dla Lufthansy Terminalu 2 obsługiwane są wszystkie połączenia przewoźnika i linii partnerskich. To pierwszy terminal na świecie, który został przystosowany do potrzeb ruchu przesiadkowego.

Katowice Airport należy do największych polski portów regionalnych. W 2017 roku z siatki połączeń regularnych i czarterowych podkatowickiego lotniska skorzysta ok. 3,88 mln pasażerów.

___

RadioZET.pl/PAP/NC

Oceń