Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Kamil Nosel, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Mężczyzna wjechał na pas startowy lotniska w Lyon. Podróżni nagrali pościg [WIDEO]

11.09.2018 08:51
xxx zet

Loty na jednym z największych francuskich lotnisk zostały wstrzymane po tym, jak rozpędzony samochód wtargnął na pas startowy. Świadkowie nagrali moment policyjnego pościgu oraz zatrzymania uciekającego mężczyzny.

Lotnisko Lyon - pościg fot. YouTube/screen

Do tego niecodziennego zdarzenia doszło w poniedziałek, na terenie na międzynarodowego portu lotniczego Antoine'a de Saint-Exupery w Lyonie (w środkowo-wschodniej Francji). Ruch na lotnisku został całkowicie wstrzymany, a loty zostały przekierowane do Genewy. 

Policyjny pościg na terenie lotniska w Lyonie [WIDEO]

Mężczyzna prowadzący białego mercedesa, jadąc z ogromną prędkością, staranował oszklony wjazd na teren prowadzący do terminala na lotnisku w Lyonie, a także barierki ochronne, po czym wjechał na pas startowy. Ścigany przez policyjne radiowozy i śmigłowiec, kierowca porzucił swój samochód i próbował uciec pieszo, ale został otoczony przez funkcjonariuszy i zatrzymany.
Wcześniej mężczyzna uciekał pobliską autostradą A432, która biegnie równolegle do dwóch pasów startowych lotniska. 

Na nagraniach krążących już w mediach społecznościowych możemy zobaczyć moment zatrzymania mężczyzny. Według źródeł policyjnych, na które powołuje się dziennik "Le Figaro", mężczyzna w chwili zatrzymania krzyczał "Allahu Akbar" (Bóg jest wielki) oraz twierdził, że jest "wysłannikiem Boga". Na razie nie podano, kim jest kierowca samochodu.  Nie znamy także przyczyny pościgu.

Źródło: wprost.pl

___

RadioZET.pl/NC

Oceń