Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Mężczyzna wjechał na pas startowy lotniska w Lyon. Podróżni nagrali pościg [WIDEO]

11.09.2018 08:51

Loty na jednym z największych francuskich lotnisk zostały wstrzymane po tym, jak rozpędzony samochód wtargnął na pas startowy. Świadkowie nagrali moment policyjnego pościgu oraz zatrzymania uciekającego mężczyzny.

Lotnisko Lyon - pościg fot. YouTube/screen

Do tego niecodziennego zdarzenia doszło w poniedziałek, na terenie na międzynarodowego portu lotniczego Antoine'a de Saint-Exupery w Lyonie (w środkowo-wschodniej Francji). Ruch na lotnisku został całkowicie wstrzymany, a loty zostały przekierowane do Genewy. 

Policyjny pościg na terenie lotniska w Lyonie [WIDEO]

Mężczyzna prowadzący białego mercedesa, jadąc z ogromną prędkością, staranował oszklony wjazd na teren prowadzący do terminala na lotnisku w Lyonie, a także barierki ochronne, po czym wjechał na pas startowy. Ścigany przez policyjne radiowozy i śmigłowiec, kierowca porzucił swój samochód i próbował uciec pieszo, ale został otoczony przez funkcjonariuszy i zatrzymany.
Wcześniej mężczyzna uciekał pobliską autostradą A432, która biegnie równolegle do dwóch pasów startowych lotniska. 

Na nagraniach krążących już w mediach społecznościowych możemy zobaczyć moment zatrzymania mężczyzny. Według źródeł policyjnych, na które powołuje się dziennik "Le Figaro", mężczyzna w chwili zatrzymania krzyczał "Allahu Akbar" (Bóg jest wielki) oraz twierdził, że jest "wysłannikiem Boga". Na razie nie podano, kim jest kierowca samochodu.  Nie znamy także przyczyny pościgu.

Źródło: wprost.pl

___

RadioZET.pl/NC

Oceń