Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Na dachu wieżowca powstanie basen bez krawędzi. Niesamowity projekt w Londynie

10.06.2019 12:47

Na dachu 220-metrowego wieżowca w Londynie powstanie basen, z którego roztaczać się będzie widok na całe miasto. Wyjątkowa atrakcja dla wielbicieli niezapomnianych widoków i wrażeń. 

Basen bez krawędzi w Londynie fot. Compass Pools

Basen bez krawędzi (tzw. infinity pool) powstanie na dachu 55-piętrowego wieżowca w Londynie. Zbiornik o pojemności 600 tys. litrów będzie pozbawiony krawędzi i ma oferować 360-stopniowy widok na stolicę Wielkiej Brytanii. Autorem projektu jest firma Compass Pools.

Przezroczysty basen z widokiem na Londyn

Zarówno dno, jak i ściany basenu będą w pełni przezroczyste. Dzięki temu pływający będą mogli nie tylko podziwiać wspaniałą panoramę miasta (z wysokości 220 metrów), ale także to, co znajduje się pod nimi.

basen bez krawędzi - Londyn fot. Compass Pools

Specjalne czujniki zapewnią, że woda w basenie będzie miała cały czas taką samą temperaturę. Woda będzie ogrzewana za pomocą energii odpadowej z systemu klimatyzacji budynku. Basen będzie również wyposażony w specjalny system do monitorowania prędkości wiatru.

Zagłosuj

Czy podoba Ci się pomysł stworzenia basenu na dachu wieżowca?

Największym problemem, który do pokonania mieli inżynierowie, był sposób wchodzenia do basenu. Ostatecznie zdecydowano się na rozwiązanie wzorowane na wejściu do okrętu podwodnego. Kręcone schody będą wysuwały się z dna, by umożliwić wejście lub wyjście na żądanie użytkownika, a w pozostałych chwilach nie zakłócać nieskazitelnej formy basenu.

Compass Pools chce rozpocząć budowę basenu w 2020 roku. Nie podano jednak lokalizacji budynku, na którym ma się on znaleźć, ale według brytyjskiej prasy wstępne zgody zostały już wydane.

Źródło: TVN24, wp.pl

___

RadioZET.pl/NC

Oceń
Tagi