Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Najpiękniejsze ujęcia polskich gór. Widoki są naprawdę niesamowite [WIDEO]

10.10.2018 11:43

To czterominutowe nagranie pozwala odkryć piękno i bogactwo polskich gór. Niezwykły film „Rytm gór" zabiera nas w niesamowitą podróż po Bieszczadach, Tatrach, Karkonoszach i Pieninach. Podziwiane z góry krajobrazy robią niesamowite wrażenie. 

Rytm Gór - odkryj piękno polskich gór fot. YouTube/screen

"Polskie góry to jedno z piękniejszych miejsc na Ziemi, głównie przez swoją różnorodność, czasami tajemniczość i niedostępność" - trudno nie zgodzić się ze słowami Michała Janiszewskiego, autora tego nagrania, fotografa i twórcy Motion-Studio.pl. 

Tytuł filmu nie jest przypadkowy. Materiał przedstawia bowiem zmiany zachodzące w polskich górach – od świtu po zmierzch. Fotografowie starają się najpełniej pokazać niepowtarzalny urok i magię każdej pory dnia. „Rytm gór” to jedno z najpiękniejszych ujęć polskich gór. Sami zobaczcie.

"Rytm gór". Magiczne widoki prosto z Polski [WIDEO]

Spadające gwiazdy nad Bieszczadami, kolorowe chmury nad Pieninami, gęsto zawieszone mgły w karkonoskich dolinach i soczysta zieleń tatrzańskich hal - filmik gwarantuje cztery minuty relaksu połączonego z przepięknymi widokami. Nagranie ukazuje prawdziwy zachwyt autora materiału nad polskimi górami. I absolutnie nie ma się czemu dziwić, bo krajobrazy są naprawdę urzekające! 

Nagranie cieszy się dużą popularnością wśród internautów. Użytkownicy są zachwyceni przepięknymi krajobrazami Polski:

- "Niesamowity, przepiękny film!", "Dziękuję za takie wspaniałe doznania", Przepiękna wizytówka polskich gór. Widoki oszałamiające", "Bajka!". 

W poszukiwaniu idealnych ujęć

W ciągu dwóch tygodni fotograf wraz z kolegą Marcinem Poncyliuszem przemierzył ponad 2 tys. km, z czego ponad 70 km pieszo. W tym czasie zdobyli kilkanaście szczytów Bieszczad, Pienin, Tatr i Karkonoszy. Kolejnych kilka miesięcy pochłonęła postprodukcja.

Autorzy tego niezwykłego projektu większość materiału zrealizowali techniką poklatkową (timelapse), wzbogaconą dodatkowo o ujęcia z powietrza. Wykonali w sumie ponad 21 tys. zdjęć , wszystko w jakości 4K.

Michał Janiszewski znany jest głównie z niebanalnych ujęć swojego ukochanego miasta - Warszawy. Tym razem obiektyw postanowił skierować na południe Polski, bo – jak sam powiedział - "nasz kraj jest pełen magicznych i urokliwych miejsc". Trudno nie zgodzić się z tymi słowami. 

___

RadioZET.pl/national-geographic.pl/NC

Oceń