Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Najpopularniejszy kierunek na majówkę wśród Polaków? Odpowiedź może zaskoczyć

05.04.2018 10:07

Jak podaje serwis Fly.pl, największą popularnością wśród zagranicznych kierunków cieszy się Turcja - co czwarty Polak spędzi w tym kraju tegoroczny weekend majowy. Popularnymi miejscami na majówkę 2018 są również Grecja, Egipt i Hiszpania. 

Plaża w Turcji fot. Pixabay

Wycieczki zagraniczne na majówkę cieszą się w tym roku bardzo dużym zainteresowaniem. Z pewnością sprzyja temu fakt, że wystarczy wziąć trzy dni wolnego, aby zaplanować nawet 9 -dniowe wakacje.

Turcja najpopularniejszym kierunkiem na majówkę 2018

Z danych Fly.pl wynika, że najpopularniejsze kierunki na majowy weekend to: Turcja (24,6 proc. klientów), Grecja (18,9 proc.), Egipt (13,6 proc.) i Hiszpania (9,7 proc.). 

"

- Ceny wyjazdów majówkowych nie odstraszają do planowania wiosennego urlopu, gdyż już prawie 80 procent ofert polskich touroperatorów na ten czas jest wyprzedanych. Początek kwietnia to ostatnia okazja na zarezerwowanie majówki – opisuje Grzegorz Bosowski, prezes Fly.pl. "

Okazuje się, że niemal cała oferta wyjazdów do Egiptu i do Turcji w maju jest już wyprzedana. Pozostały tylko pojedyncze miejsca w hotelach i w samolotach.

Polacy najchętniej wybierają hotele z All inclusive

Zdecydowana większość, bo aż 76 procent klientów Fly.pl, decyduje się na wiosenne wakacje w formule all inclusive. Najczęściej wybierane kompleksy to hotele o 4-gwiazdkowym standardzie - prawie 40 procent rezerwacji. W kurortach 5-gwiazdkowych weekend majowy spędzi 30 procent użytkowników serwisu. Wyjazdy do obiektów 3-gwiazdkowych stanowią około 25 procent rezerwacji.

Za tygodniowy pobyt w Turcji trzeba zapłacić od 1600 zł, w Grecji i Hiszpanii - ok. 1800 zł, a w Egipcie ok. 2000 zł. Najtańsza jest Tunezja - od 1400 zł. 

Najpopularniejsze są majówki z rodziną

Jak podaje Fly.pl, co czwarta rezerwacja na wyjazd majowy to wczasy dla rodzin z dziećmi - stąd dużą popularność cieszy się Egipt i Turcja, gdzie o tej porze roku pogoda jest umiarkowanie gorąca.

W porównaniu z zeszłym rokiem portal odnotował też wzrost zainteresowania wycieczkami objazdowymi. Wśród wyjazdów majówkowych prawie 11 procent rezerwacji to oferty łączące zwiedzanie i wypoczynek. Najczęstsze kierunki podróży skoncentrowanej na wycieczkach objazdowych to: Bałkany (głównie Albania), Włochy, Turcja i egzotyka (Tanzania, Kenia, Chiny).

Chcesz się podzielić zdjęciami ze swoich wakacji? Prześlij je pod adres podroze@radiozet.pl.

___

RadioZET.pl/NC

Oceń