Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Największy na świecie śnieżny labirynt już otwarty. Do Zakopanego powróciła słynna atrakcja

04.01.2019 15:43

W Zakopanem po raz kolejny powstała niesamowita atrakcja – największy labirynt śnieżny na świecie. Na odwiedzających czeka dziesiątki krętych alejek i dwumetrowe ściany wykonane ze śniegu i lodu.

Śnieżny labirynt w Zakopanem fot. Facebook/Snowlandia - Śnieżny Labirynt

W Zakopanem już po raz czwarty u stóp Wielkiej Krokwi stanął Śnieżny labirynt będący jedną z największych atrakcji w Zimowym Parku Rozrywki Snowlandia w stolicy Tatr. Wykonany ze śniegu i lodowych bloków labirynt ma powierzchnię 3000 mi jest największą tego typu konstrukcją w Polsce i na świecie. 

Śnieżny Labirynt, czyli magiczna atrakcja Zakopanego

Budowa tej atrakcji trwała ponad miesiąc, a prace były wykonywane wyłącznie w czasie ujemnych temperatur. Lodowy labirynt ma ponad 2 metry wysokości i zdaniem niektórych, można się w nim łatwo zgubić. Wieczorami labirynt dodatkowo oświetlany jest kolorowymi iluminacjami, co tworzy niezwykły klimat tego miejsca. 

Śnieżny labirynt po raz pierwszy pojawił się w 2016 roku. Zbudowano go wówczas z aż 60 tysięcy brył lodu, a odwiedzający Zakopane bardzo szybko pokochali nową atrakcję.

W Zimowym Parku Rozrywki Snowlandia, w pobliżu śnieżnego labiryntu, można również skorzystać z innych atrakcji, takich tor saneczkowy czy śnieżny zamek z  komnatami, tunelami i tarasami, z których rozciąga się widok na Giewont, Wielką Krokiew i całą okolicę.

Przeczytaj także:

Tatrzańska Świątynia Lodowa znów otwarta. Wykuto ją z 225 ton lodu

Spektakularna "kraina lodu" w Polsce. Turyści tłumnie odwiedzają to miejsce

Źródło: wp.pl

___

RadioZET.pl/NC

Oceń
Tagi