Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Nie chciał płacić za bagaż. Wymyślił sposób, jak przechytrzyć tanie linie [WIDEO]

10.07.2019 11:00

Jeden z pasażerów linii easyJet znalazł sposób na to, jak zaoszczędzić na podróży. Nie chciał dopłacać za bagaż, dlatego postanowił założyć na siebie wszystkie koszulki. Jego nagranie z lotniska obiegło już sieć. 

Mężczyzna ciągnie walizkę na lotnisku fot. Pixabay

John Irvine pojawił się na lotnisku w Nicei, skąd miał wylecieć brytyjskimi liniami easyJet do Edynburga w Szkocji. W czasie odprawy dowiedział się, że jego bagaż jest zbyt ciężki i będzie musiał dodatkowo zapłacić, aby nadać swoją walizkę. Wymyślił jednak sposób, jak uniknąć tej opłaty. 

Pasażer założył przed lotem 13 koszulek i 2 swetry

W liniach easyJet dopłata za nadbagaż nie należy do najniższych. Okazuje się, że trzeba zapłacić 12 funtów (niecałe 60 zł) za każdy kilogram. Właśnie dlatego pasażer postanowił znaleźć sposób na to, aby przechytrzyć brytyjskiego przewoźnika. 

- Jedna z pań przy stanowisku spytała, czy chcemy zapłacić za nadbagaż, na co mój tata powiedział tylko: "Spójrz na to”, otworzył walizkę i zaczął ubierać na siebie kolejne koszulki i swetry – relacjonuje 17-letni Josh, który nagrał swojego ojca, a wideo zamieścił na Twitterze. 

Mężczyzna założył na siebie łącznie 13 koszulek i 2 swetry. Było to z nie lada wyzwaniem, zważywszy na fakt, że temperatura w Nicei wynosiła ok. 30 stopni Celsjusza. Nagranie z lotniska zamieszczone na Twiterze szybko obiegło sieć.

To nie pierwszy przypadek, kiedy pasażerowie próbują w podobny sposób uniknąć opłaty za nadbagaż. W kwietniu tego roku jedna z pasażerek linii Thomas Cook tuż przed wejściem na pokład samolotu postanowiła założyć połowę ubrań ze swojej walizki o łącznej wadze 4 kg. 

___

RadioZET.pl/NC

Oceń