Niebezpieczne lądowanie na Filipinach. Samolot wypadł z pasa

17.08.2018 15:03

Samolot chińskich linii lotniczych Xiamen Air musiał awaryjnie lądować na Filipinach. Maszyna podczas próby zejścia wypadła z pasa startowego, co doprowadziło do uszkodzenia lewego skrzydła. 

Niebezpieczne lądowanie samolotu na Filipinach fot. Twitter/Airport Webcams

Maszyna należąca do linii lotniczych Xiamen Air z powodu niekorzystnych warunków pogodowych musiała awaryjnie lądować. Wcześniej samolot przez godzinę krążył nad Manilą. Pilotom udało się posadzić samolot na ziemi dopiero za drugim razem, ale nawet wtedy nie obeszło się bez komplikacji.

W czasie lądowania uszkodził się silnik

Samolot, po dotknięciu pasa, wypadł z niego. Ze zdjęć opublikowanych w sieci wynika, że mogło dojść do uszkodzenia lewego skrzydła. Media przekazały również informację, że doszło do usterki silnika.

Na pokładzie samolotu było najprawdopodobniej 157 pasażerów i ośmiu członków załogi. Na skutek tego zdarzenia nikt nie ucierpiał.

Jak podaje „Daily Pakistan”, problemy z lądowaniem samolotu mogły być związane z tropikalnymi burzami, które doprowadziły do powodzi zarówno w Manili, jak i okolicach. Jedna z burz, która wystąpiła w ostatnim czasie, spowodowała, że kilkadziesąt tysięcy mieszkańców zostało zmuszonych do opuszczenia swoich domów położonych w okolicach Marikiny.

Przeczytaj także:

Polak spowodował awaryjne lądowanie samolotu. Kenijskie służby wyprowadziły go w kajdankach

• Piloci pasażerskiego samolotu pokłócili się. Skończyło się bójką w kabinie podczas lotu

Źródło: wprost.pl, gazeta.pl

___

RadioZET.pl/NC

Oceń