Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Niebezpieczne lądowanie na oblodzonym lotnisku. Samolot wypadł z pasa

28.02.2019 09:59

Kamery monitoringu na lotnisku w Moskwie nagrały moment niebezpiecznego lądowania niewielkiego samolotu. Maszyna wypadła z oblodzonego pasa i obróciła się wokół własnej osi. Na pokładzie było pięć osób. 

Lądowanie na oblodzonym lotnisku fot. YouTube/screen

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło na lotnisku Moskwa-Szeremietiewo. Niewielka maszyna szczęśliwie uniknęła zderzenia z innymi samolotami. Na pokładzie samolotu, który wystartował z Baku, stolicy Azerbejdżanu, było trzech pasażerów i dwóch członków załogi. Jak podają lokalne media, nikomu nic się nie stało.

Samolot ląduje na oblodzonym pasie [WIDEO]

Moment lądowania na oblodzonym pasie startowym lotniska w Moskwie nagrała jedna z kamer monitoringu. Jak widać na wideo, samolot wypadł z pasa i obrócił się wokół własnej osi. 

Po tym zdarzeniu w maszynie złamała się goleń podwozia. Na razie nie wiadomo, czy winny niebezpiecznego lądowania jest pilot odrzutowca, czy raczej oblodzony pas w porcie lotniczym Moskwa-Szeremietiewo. 

Po incydencie zamknięto jeden z pasów do lądowania. Odwołano też 15 rejsów. Szeremietiewo jest jednym z najruchliwszych lotnisk w Rosji. W 2018 roku obsłużyło 45 mln pasażerów. 

Źródło: o2.pl

___

RadioZET.pl/NC

Oceń