Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Niebezpieczne lądowanie w Rosji. Samolot wypadł z pasa

07.05.2019 10:10

Samolot rosyjskich linii lotniczych NordStar w czasie lądowania w Norylsku w Rosji wypadł z pasa startowego. Na pokładzie maszyny znajdowało się 101 pasażerów i sześciu członków załogi. W wyniku tego zdarzenia nikt nie został ranny.

NordStar fot. Shutterstock

Boeing 737-800, należący do linii NordStar, leciał z Krasnojarska w Rosji. W czasie lądowania w Norylsku maszyna nie zdążyła wyhamować i wypadła z pasa.

Samolot NordStar wypadł z pasa w czasie lądowania

Przedstawiciele rosyjskiego przewoźnika napisali w oświadczeniu, że przyczyną tego niebezpiecznego zdarzenia były złe warunki pogodowe. Nad lotniskiem miała przechodzić wówczas potężna śnieżyca. 

Na pokładzie maszyny znajdowało się 101 pasażerów i sześć osób personelu pokładowego. W wyniku tego zdarzenia nikt nie doznał obrażeń. Pasażerowie o własnych siłach opuścili pokład. Maszyna również nie została uszkodzona. 
Do incydentu w rosyjskim Norylsku doszło dzień po katastrofie samolotu w Moskwie. W niedzielę, 5 maja, podczas awaryjnego lądowania na lotnisku Szeremietiewo zapalił się samolot pasażerski należący do linii Aerofłot. Zginęło 41 pasażerów.

Przeczytaj także:

• Niebezpieczne lądowanie w Bristolu. Silny wiatr przechylił samolot tuż nad ziemią [WIDEO]

• Chwile grozy na pokładzie. Samolot Ryanaira nie mógł wylądować z powodu silnego wiatru

___

RadioZET.pl/NC

Oceń