Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Niebezpieczny lot Ryanaira. Pilot stracił przytomność podczas lądowania

28.08.2018 08:45

Pasażerowie, którzy wybrali w podróż samolotem do włoskiego Palermo, mogą mówić zarówno o pechu, jak i sporym szczęściu. Najpierw maszynę skierowano na inne lotnisko z powodu burzy, a tuż przed lądowaniem zemdlał jeden z pilotów.

Ryanair fot. Pixabay

Do zdarzenia doszło w czwartek wieczorem. Samolot wystartował z londyńskiego Stansted i leciał do Palermo na Sycylii. Niestety po drodze okazało się, że z powodu panującej burzy, maszyna irlandzkiego przewoźnika (Boeinga 737) musi zostać została przekierowana na lotnisko w Trapani. Najgorsze miało jednak dopiero nastąpić.

Pilot linii Ryanair stracił przytomność

Kiedy samolot zbliżał się do pasa startowego, jeden z pilotów zemdlał. Sytuację uratował kapitan samolotu, który opanował maszynę w pojedynkę i bezpiecznie sprowadził na ziemię. Jak poinformowało biuro prasowe Ryanair, pilot wkrótce odzyskał przytomność. Zaraz po dotarciu na lotnisko w Palermo, mężczyznę przewieziono do szpitala, gdzie został przebadany. Okazało się, że nie wykryto u niego żadnej choroby, więc został wypisany.

- Pierwszy oficer stracił przytomność w momencie gdy kapitan podchodził do lądowania w Trapani. Badano go w szpitalu, z którego szybko został zwolniony. Nie stwierdzono u niego żadnych skutków ubocznych – skomentował sprawę rzecznik Ryanair w rozmowie z "Daily Mail".

Przeczytaj także:

• Awaria samolotu. Pilot musiał lądować bez wysuniętego podwozia [WIDEO]

• Niebezpieczne lądowanie na Filipinach. Samolot wypadł z pasa

Źródło: o2.pl

___

RadioZET.pl/NC

Oceń
Tagi