Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Niebezpieczny lot Ryanaira. Pilot stracił przytomność podczas lądowania

28.08.2018 08:45

Pasażerowie, którzy wybrali w podróż samolotem do włoskiego Palermo, mogą mówić zarówno o pechu, jak i sporym szczęściu. Najpierw maszynę skierowano na inne lotnisko z powodu burzy, a tuż przed lądowaniem zemdlał jeden z pilotów.

Ryanair fot. Pixabay

Do zdarzenia doszło w czwartek wieczorem. Samolot wystartował z londyńskiego Stansted i leciał do Palermo na Sycylii. Niestety po drodze okazało się, że z powodu panującej burzy, maszyna irlandzkiego przewoźnika (Boeinga 737) musi zostać została przekierowana na lotnisko w Trapani. Najgorsze miało jednak dopiero nastąpić.

Pilot linii Ryanair stracił przytomność

Kiedy samolot zbliżał się do pasa startowego, jeden z pilotów zemdlał. Sytuację uratował kapitan samolotu, który opanował maszynę w pojedynkę i bezpiecznie sprowadził na ziemię. Jak poinformowało biuro prasowe Ryanair, pilot wkrótce odzyskał przytomność. Zaraz po dotarciu na lotnisko w Palermo, mężczyznę przewieziono do szpitala, gdzie został przebadany. Okazało się, że nie wykryto u niego żadnej choroby, więc został wypisany.

- Pierwszy oficer stracił przytomność w momencie gdy kapitan podchodził do lądowania w Trapani. Badano go w szpitalu, z którego szybko został zwolniony. Nie stwierdzono u niego żadnych skutków ubocznych – skomentował sprawę rzecznik Ryanair w rozmowie z "Daily Mail".

Przeczytaj także:

• Awaria samolotu. Pilot musiał lądować bez wysuniętego podwozia [WIDEO]

• Niebezpieczne lądowanie na Filipinach. Samolot wypadł z pasa

Źródło: o2.pl

___

RadioZET.pl/NC

Oceń
Tagi