Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

"Niechciana" pamiątka z urlopu w Chorwacji. Turyści znaleźli w walizce... skorpiona

10.09.2018 11:28

Turyści wracający z wakacji w Chorwacji dokonali nietypowego odkrycia. Podczas rozpakowywania bagaży z przerażeniem zauważyli, że w jednej z toreb podróżował z nimi... skorpion.

Bagaż fot. Shutterstock

Mieszkańcy warszawskiego Tarchomina nie kryli zdziwienia i przerażenia po odkryciu, co z nim przyjechało z wakacji w Chorwacji. Rozpakowując walizkę zauważyli, że przyjechał z nimi "pasażer na gapę".

Przywieźli w walizce skorpiona

Egzotyczne zwierzę, a dokładnie skorpion, ukrył się w walizce między rzeczami. Turyści postanowili niezwłocznie zawiadomić władze straży miejskiej. Skorpion został zabezpieczony przez funkcjonariuszy ekopatrolu i przetransportowany do ośrodka CITES w warszawskim zoo. 

Jak się okazuje, to nie jedyny przypadek przywiezienia z wakacji groźnego "pasażera na gapę". Ekopatrol regularnie otrzymuje zgłoszenia o znalezieniu egzotycznych zwierząt. Najczęściej do naszych domów trafiają niewielkie pająki. Jednak zdarzają się tak ekstremalne sytuacje, że do naszych bagaży niepostrzeżenie dostanie się bardzo groźny wąż, czy tak jak w tym przypadku, skorpion. 

Przeczytaj także:

• Taki bagaż odebrała pasażerka po locie. "Wyglądał, jak po eksplozji!"

• Tego nie można przywozić z zagranicznych wakacji. Lista nielegalnych pamiątek

Źródło: fakt.pl

___

RadioZET.pl/NC

Oceń