Słuchaj
Tomek Michniewicz
Joanna Zientarska, Michał Adamiuk
Szymon Majewski
Krzysztof Sendecki, Marcin Powideł
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Niespodzianka na pokładzie samolotu. Wzruszające nagranie trafiło do sieci

03.12.2019 10:20

Dla Selahattina Onana - byłego pilota i instruktora - to miał być kolejny, zwykły lot. 70-letni mężczyzna nie spodziewał się, jak duża niespodzianka czeka go na pokładzie samolotu. Na krótkim wideo widać, że nie był w stanie ukryć wzruszenia. 

Piloci fot. YouTube/screen

Niedługo przed startem samolotu podróżni usłyszeli słowa kapitana: - Drodzy pasażerowie. Mówi wasz kapitan. Na pokładzie gościmy specjalnego pasażera - tak rozpoczęła się niespodzianka, którą przygotowali dla Selahattina Onana piloci i grupa osób obecnych na pokładzie. 

Podziękowania dla instruktora pilotażu

Dzisiaj jest bardzo ważny dzień. Na pokładzie naszej maszyny gościmy specjalnego pasażera Selahattina Onana, instruktora pilotażu, który pomógł wielu ludziom takim jak ja na początku kariery - kontynuował kapitan samolotu. 

70-letni mężczyzna był bardzo zaskoczony tym komunikatem, choć jeszcze nie wiedział, że to tylko początek niespodzianki, którą przygotowano dla niego na pokładzie. 

- Od 6 lat jestem pilotem i częścią rodziny Turkish Airlines – powiedział kapitan. – Selahattin przez 20 lat wykonywał zawód pilota, a od 10 był instruktorem i przewodnikiem dla tysięcy pilotów, traktując ich jak własne dzieci. Pragnę wyrazić ogromną wdzięczność w imieniu wszystkich studentów. Cieszę się, że byłeś moim nauczycielem – podkreślił.

Następnie na telewizorze w samolocie wyświetlono film z wypowiedziami różnych osób, na których ich nauczyciel wywarł pozytywny wpływ. Na nagraniu można również zobaczyć pilotów, którzy postanowili w ten sposób wyrazić swoją wdzięczność dla ulubionego instruktora.

Selahattin Onan nie krył wzruszenia. Podobnie zresztą jak inni pasażerowie obecni na pokładzie. Do fotela 70-latka ustawiła się kolejka byłych studentów, którzy wręczyli mu bukiet kwiatów i osobiście podziękowali za wprowadzenie ich do zawodu. Wzruszony i zaskoczony mężczyzna przyznał, że to była jedna z największych niespodzianek w czasie jego 70-letniego życia. 

Chociaż film nagrano niemal rok temu, tak naprawdę od niedawna stał się viralem w sieci i osiąga rekordy popularności w mediach społecznościowych.

Źródło: wp.pl

___

RadioZET.pl/NC

Oceń