Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Niespodzianka od LOT. Polski przewoźnik ogłosił połączenie do Miami

05.09.2018 09:59

Polskie Linie Lotnicze LOT ogłosiły bezpośrednie połączenie z Warszawy do Miami na Florydzie. Pierwszy lot odbędzie się 1 czerwca 2019 roku.

LOT samolot fot. Piotr Matusewicz/East News

Jak poinformował LOT w komunikacie przesłanym PAP, loty z Warszawy do Miami będą realizowane cztery razy w tygodniu samolotami Boeing 787 Dreamliner. Czas rejsu będzie wynosił ponad 11 godz. Bilety są już dostępne w systemie rezerwacyjnym polskiego przewoźnika. 

Z Warszawy do Miami od czerwca 2019

Loty na Florydę mają odbywać się w poniedziałki, środy, piątki i soboty. Samoloty z Lotniska Chopina w Warszawie mają startować o godz. 12.05 i lądować w Miami o 17.30 czasu lokalnego. Z Florydy loty powrotne zaplanowane są na godz. 20.05 czasu lokalnego, a lądowanie w Warszawie na 12.15. Rejs w jedną stronę ma potrwać ok. 11 godz. 25 minut

- Miami to obecnie jeden z największych rynków w USA dotychczas nieobsługiwanych przez LOT i pierwsze tak dogodne połączenie z Europy Środkowo-Wschodniej na Florydę. Miami to kierunek na wakacje, a także ośrodek biznesowy w Stanach Zjednoczonych. Obecnie między Europą Wschodnią a Florydą podróżuje prawie pół miliona pasażerów rocznie - powiedział cytowany w komunikacie prezes LOT Rafał Milczarski.

Miami fot. Pixabay

Miami będzie 14. połączeniem dalekiego zasięgu w siatce polskiego przewoźnika, w tym szóstym portem obsługiwanym w Ameryce Północnej. LOT lata z Warszawy do Nowego Jorku JFK, Newark, Chicago, Los Angeles, Toronto, Tokio, Seulu, Pekinu i Singapuru, a także z Krakowa do Chicago, z Rzeszowa do Newark oraz z Budapesztu do Chicago i Nowego Jorku JFK.

Przewoźnik podkreśla, że rozwój połączeń jest możliwy m.in. dzięki pozyskiwaniu kolejnych samolotów. W czerwcu do floty linii dołączył 11. Boeing 787-9 Dreamliner. Do końca 2019 r. flota dreamlinerów, które obsługują trasy dalekodystansowe, zwiększy się do 15 maszyn.

Źródło: onet.pl

___

RadioZET.pl/NC

Oceń
Tagi