Niespodzianka od LOT. Polski przewoźnik ogłosił połączenie do Miami

05.09.2018 09:59

Polskie Linie Lotnicze LOT ogłosiły bezpośrednie połączenie z Warszawy do Miami na Florydzie. Pierwszy lot odbędzie się 1 czerwca 2019 roku.

LOT samolot fot. Piotr Matusewicz/East News

Jak poinformował LOT w komunikacie przesłanym PAP, loty z Warszawy do Miami będą realizowane cztery razy w tygodniu samolotami Boeing 787 Dreamliner. Czas rejsu będzie wynosił ponad 11 godz. Bilety są już dostępne w systemie rezerwacyjnym polskiego przewoźnika. 

Z Warszawy do Miami od czerwca 2019

Loty na Florydę mają odbywać się w poniedziałki, środy, piątki i soboty. Samoloty z Lotniska Chopina w Warszawie mają startować o godz. 12.05 i lądować w Miami o 17.30 czasu lokalnego. Z Florydy loty powrotne zaplanowane są na godz. 20.05 czasu lokalnego, a lądowanie w Warszawie na 12.15. Rejs w jedną stronę ma potrwać ok. 11 godz. 25 minut

- Miami to obecnie jeden z największych rynków w USA dotychczas nieobsługiwanych przez LOT i pierwsze tak dogodne połączenie z Europy Środkowo-Wschodniej na Florydę. Miami to kierunek na wakacje, a także ośrodek biznesowy w Stanach Zjednoczonych. Obecnie między Europą Wschodnią a Florydą podróżuje prawie pół miliona pasażerów rocznie - powiedział cytowany w komunikacie prezes LOT Rafał Milczarski.

Miami fot. Pixabay

Miami będzie 14. połączeniem dalekiego zasięgu w siatce polskiego przewoźnika, w tym szóstym portem obsługiwanym w Ameryce Północnej. LOT lata z Warszawy do Nowego Jorku JFK, Newark, Chicago, Los Angeles, Toronto, Tokio, Seulu, Pekinu i Singapuru, a także z Krakowa do Chicago, z Rzeszowa do Newark oraz z Budapesztu do Chicago i Nowego Jorku JFK.

Przewoźnik podkreśla, że rozwój połączeń jest możliwy m.in. dzięki pozyskiwaniu kolejnych samolotów. W czerwcu do floty linii dołączył 11. Boeing 787-9 Dreamliner. Do końca 2019 r. flota dreamlinerów, które obsługują trasy dalekodystansowe, zwiększy się do 15 maszyn.

Źródło: onet.pl

___

RadioZET.pl/NC

Oceń
Tagi