Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Marcin Wojciechowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Niespodzianka od LOT. Polski przewoźnik poleci na Sri Lankę

22.02.2019 11:04

Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomią bezpośrednie połączenie z Warszawy do Kolombo na Sri Lance. Nowa, daleka trasa wystartuje od 3 listopada. 

Sri Lanka fot. Shutterstock

Colombo to już siódmy azjatycki dalekodystansowy kierunek w siatce LOT, ale jednocześnie pierwsze regularne połączenie z myślą o turystach, szukających egzotycznego kierunku w sezonie zimowym. 

LOT: z Warszawy bezpośrednio na Sri Lankę

Nowa trasa ma charakter sezonowy i będzie realizowana 3 razy w tygodniu. Połączenie z Warszawy do Kolombo zostanie uruchomione 3 listopada i będzie realizowane do 28 marca 2020 roku

- Zdecydowaliśmy się uruchomić regularne połączenie na Sri Lankę ze względu na bardzo duży potencjał turystyczny tego kierunku. Rocznie między Europą a Kolombo podróżuje w sumie ponad 1,8 mln osób - powiedział Rafał Milczarski, prezes PLL LOT.

Trasa z Lotniska Chopina na Sri Lankę będzie obsługiwana Boeingami 787-9 Dreamliner. Z Warszawy wystartują w środy, piątki i niedziele o godz. 15.35, by wylądować następnego dnia o godz. 5.10 czasu lokalnego. Lot potrwa około 9 godzin. Rejsy powrotne z Kolombo w poniedziałki, czwartki i soboty o godz. 7.35 czasu lokalnego, a lądowanie w Warszawie o 13.30 polskiego czasu.

Narodowy przewoźnik lata bezpośrednio z Warszawy do Tokio, Seulu, Pekinu i Singapuru. W październiku uruchomi też loty do Delhi.

Źródło: fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC

Oceń
Tagi