Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Nocleg w schronisku "Murowaniec". Turyści musieli spać... na ławkach

10.09.2018 10:16

W jednym z najbardziej znanych schronisk w Tatrach obowiązują restrykcyjne przepisy przeciwpożarowe. Zgodnie z nimi  nie można spać tu na tzw. glebie. Dlatego wielu turystów, chcących zostać w ośrodku na noc, musi wykazać się sporą kreatywnością.... Sieć obiegło zdjęcie z podwórka przed Murowańcem.

Schornisko Murowaniec fot. Facebook/Aktualne warunki w górach

Schronisko PTTK "Murowaniec", położone na wysokości 1500 m n.p.m., jest jednym z głównych punktów wypadowych po polskiej stronie Tatr. Można się stąd wybrać m.in. na Orlą Perć, Kasprowy Wierch oraz do Doliny Pięciu Stawów i w Tatry Zachodnie. Właśnie dlatego ośrodek cieszy się tak dużą popularnością wśród turystów. W sieci pojawiło się jednak zdjęcie, które pokazuje, w jaki sposób musi nocować część osób...

Nocleg na ławkach przed schroniskiem

W schroniskach górskich, gdy ze względu na dużą liczbę odwiedzających zabraknie wolnych łóżek, turyści mogą spać na tzw. glebie, czyli po prostu na podłodze. W ten sposób każdy ma możliwość spędzenia nocy pod dachem. Nie dotyczy to jednak tatrzańskiego Murowańca. Jak podane jest na oficjalnej stronie schroniska: "Przypominamy, że Schronisko Murowaniec, ze względu na ograniczające przepisy przeciwpożarowe, nie udziela noclegów na podłodze". Rodzi to problemy dla turystów, którzy zbyt późno dowiadują się, że w Murowańcu nie ma już wolnych miejsc i np. ze względu na nocną porę nie mogą przejść do innego schroniska. Te osoby, którzy nie mają wyjścia, muszą w kreatywny sposób podejść do obowiązujących przepisów... 

Post ze zdjęciem przedstawiającym turystów wypoczywających w śpiworach na ławkach, został opublikowany na Facebookowym profilu "Aktualne warunki w górach". Fotografia została opatrzona komentarzem "Tymczasem w Murowańcu...".

Post spotkał się ze sporym odzewem internautów komentujących zasady obowiązujące w Murowańcu. Jedni byli oburzeni, inni z żartem komentowali przedstawioną na zdjęciu sytuację. "To paranoja, że nie można tam normalnie na glebie w dużej sali przenocować", "Nie rozumiem, nie mieści mi się w głowie", "A nie można zbudować wiaty z dachem i drewnianą podłogą? - pisali internauci.

Przeczytaj także:

• Dwie turystki utknęły nad urwiskiem w Tatrach. Musiały spędzić tam noc

• Pijany turysta próbował wrócić do hotelu. Przez pomyłkę zdobył górski szczyt

Źródło: wp.pl

___

RadioZET.pl/NC

Oceń