Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Nowe, dalekie połączenie od LOT. Polecimy na supernowoczesne lotnisko w Chinach

09.07.2019 10:55

Polskie Linie Lotnicze LOT od 28 października uruchomią bezpośrednie rejsy z Warszawy na lotnisko Pekin-Daxing w Chinach - poinformowała spółka. To będzie drugi port w stolicy Chin, do którego będą latały maszyny polskiego przewoźnika.

Samolot linii LOT fot. Wojtek Laski/East News

Pekin-Daxing to lotnisko w stolicy Chin, które po otwarciu 1 października będzie jednym z najbardziej nowoczesnych na świecie. Port lotniczy ma przejąć część ruchu z przeludnionego Beijing Capital International Airport. Chińczycy prognozują, że nowe lotnisko obsłuży 72 miliony pasażerów rocznie do 2025 roku, a do 2040 roku – 100 milionów. Jeszcze w tym roku PLL LOT będą tam latały cztery razy w tygodniu. 

LOT: z Warszawy do Pekinu od 28 października

Nowe połączenie z Warszawy do Pekinu wystartuje 28 października. Przewoźnik będzie latał do stolicy Chin 4 razy w tygodniu - w poniedziałki, środy, piątki i soboty, a do Warszawy - we wtorki, czwartki, soboty i niedziele. Rejs na lotnisko Pekin-Daxing potrwa 8 godzin i 40 minut, a droga powrotna - niespełna 10 godzin.

"

- Rozwój tego połączenia jest możliwy dzięki przyznaniu przewoźnikowi tak zwanych slotów, czyli godzin startów i lądowań na nowym lotnisku Pekin-Daxing, które zostanie otwarte 1 października - poinformowała w komunikacie prasowym spółka. "

Spółka przekazała, że rozkład połączeń do Pekin-Daxing został dostosowany tak, aby zapewnić dogodne przesiadki w Warszawie m.in. dla pasażerów z innych miast w Europie, w tym z Kopenhagi, Hamburga, Berlina, Londynu, Paryża, Brukseli, Frankfurtu, Pragi, Wiednia, Budapesztu.

Jednocześnie LOT utrzyma dotychczasowe połączenia na lotnisko Beijing Capital. Polskie linie lotnicze uruchomiły bezpośrednie rejsy z Warszawy do Pekinu w 2012 roku.

"

- LOT zwiększa częstotliwości połączeń do Chin do siedmiu rejsów tygodniowo. Z końcem października z Warszawy na nowe lotnisko Pekin-Daxing (PKX) poleci cztery razy w tygodniu, jednocześnie utrzymując w ofercie dotychczasowe trzy połączenia na Beijing Capital Airport (PEK) - wskazali przedstawiciele PLL LOT w komunikacie.  "

Przeczytaj także:

• Nowy przewoźnik i nowa trasa z polskiego miasta. Powrót po 7 latach przerwy

• To najgorsze połączenia Ryanaira. W czołówce zestawienia polska trasa 

___

RadioZET.pl/PAP/NC

Oceń
Tagi