Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Nowe, dalekie połączenie od LOT. Polecimy na supernowoczesne lotnisko w Chinach

09.07.2019 10:55

Polskie Linie Lotnicze LOT od 28 października uruchomią bezpośrednie rejsy z Warszawy na lotnisko Pekin-Daxing w Chinach - poinformowała spółka. To będzie drugi port w stolicy Chin, do którego będą latały maszyny polskiego przewoźnika.

Samolot linii LOT fot. Wojtek Laski/East News

Pekin-Daxing to lotnisko w stolicy Chin, które po otwarciu 1 października będzie jednym z najbardziej nowoczesnych na świecie. Port lotniczy ma przejąć część ruchu z przeludnionego Beijing Capital International Airport. Chińczycy prognozują, że nowe lotnisko obsłuży 72 miliony pasażerów rocznie do 2025 roku, a do 2040 roku – 100 milionów. Jeszcze w tym roku PLL LOT będą tam latały cztery razy w tygodniu. 

LOT: z Warszawy do Pekinu od 28 października

Nowe połączenie z Warszawy do Pekinu wystartuje 28 października. Przewoźnik będzie latał do stolicy Chin 4 razy w tygodniu - w poniedziałki, środy, piątki i soboty, a do Warszawy - we wtorki, czwartki, soboty i niedziele. Rejs na lotnisko Pekin-Daxing potrwa 8 godzin i 40 minut, a droga powrotna - niespełna 10 godzin.

"

- Rozwój tego połączenia jest możliwy dzięki przyznaniu przewoźnikowi tak zwanych slotów, czyli godzin startów i lądowań na nowym lotnisku Pekin-Daxing, które zostanie otwarte 1 października - poinformowała w komunikacie prasowym spółka. "

Spółka przekazała, że rozkład połączeń do Pekin-Daxing został dostosowany tak, aby zapewnić dogodne przesiadki w Warszawie m.in. dla pasażerów z innych miast w Europie, w tym z Kopenhagi, Hamburga, Berlina, Londynu, Paryża, Brukseli, Frankfurtu, Pragi, Wiednia, Budapesztu.

Jednocześnie LOT utrzyma dotychczasowe połączenia na lotnisko Beijing Capital. Polskie linie lotnicze uruchomiły bezpośrednie rejsy z Warszawy do Pekinu w 2012 roku.

"

- LOT zwiększa częstotliwości połączeń do Chin do siedmiu rejsów tygodniowo. Z końcem października z Warszawy na nowe lotnisko Pekin-Daxing (PKX) poleci cztery razy w tygodniu, jednocześnie utrzymując w ofercie dotychczasowe trzy połączenia na Beijing Capital Airport (PEK) - wskazali przedstawiciele PLL LOT w komunikacie.  "

Przeczytaj także:

• Nowy przewoźnik i nowa trasa z polskiego miasta. Powrót po 7 latach przerwy

• To najgorsze połączenia Ryanaira. W czołówce zestawienia polska trasa 

___

RadioZET.pl/PAP/NC

Oceń
Tagi