Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Nowe połączenie LOT na wakacje. Polecimy na grecką wyspę Korfu

06.02.2019 09:29

Polskie Linie Lotnicze LOT otworzą letnie połączenie do Grecji. Od 9 czerwca przewoźnik będzie latał raz w tygodniu z Warszawy na Korfu. Wiele wskazuje na to, że takich tras w nadchodzącym sezonie może być więcej.

Korfu fot. Shutterstock

Położone u wybrzeży morza Jońskiego Korfu to coraz chętniej wybierany przez polskich turystów kierunek na wakacje. Wyspa zachęca pięknymi plażami, lazurową wodą i niezwykłym klimatem. Sporą część terenu pokrywają drzewa cytrusowe, gaje oliwne i winnice, przez co Korfu uznawane jest również za najbardziej zieloną wyspę w kraju. Uruchomienie bezpośredniego połączenia LOT z pewnością ucieszy miłośników tego greckiego zakątka. 

Z Warszawy na Korfu od 9 czerwca

Połączenie LOT będzie miało charakter sezonowy. Rejsy będą odbywać się od 9 czerwca do 15 września w każdą niedzielę. Z Warszawy samolot wyleci o godz. 8.15 i wyląduje na Korfu o 11.40 lokalnego czasu. Rejs powrotny z Grecji jest zaplanowany na 12.40, a na miejscu w Warszawie samolot zamelduje się o godz. 14. Lot potrwa nieco ponad dwie godziny.

Połączenie na Korfu będzie wykonywane przez Boeingi 737, najczęściej w wersji MAX 8, a uzupełniająco także w wersji -800 NG, na pokładach których znajduje się 186 foteli w trzech klasach podróży: biznes, ekonomicznej premium i ekonomicznej.

LOT w ostatnim czasie mocno rozwija siatkę połączeń wakacyjnych – przewoźnik lata m.in. do Barcelony, Tel Awiwu, Larnaki, Dubrownika, Zadaru, Puli i Splitu. Niedawno LOT ogłosił też inne sezonowe, wakacyjne połączenie, m.in. z Warszawy do Warny

Źródło: rp.pl

___

RadioZET.pl/NC

Oceń
Tagi