Nowe połączenie od linii Transavia. Polecimy z Krakowa do Eindhoven

10.10.2018 10:53

Linia Transavia od wtorku, 9 października, uruchomiła bezpośrednie połączenie z Krakowa do Eindhoven w Holandii.

Amsterdam fot. Pixabay

Linia lotnicza Transavia należy do grupy Air France KLM. Wczoraj ogłoszono otwarcie nowej trasy ze stolicy Małopolski. 

Kolejne połączenie z Polski do Eindhoven

Loty pomiędzy Krakowem i Eindhoven będą dostęone cztery razy w tygodniu: w poniedziałki, czwartki, piątki i niedziele. Trasę obsługują maszyny Boeing 737-800 ze 189 miejscami na pokładzie. Rozkładowy czas przelotu wynosi 2 godziny. 

Jak przypomniał prezes Kraków Aiport Radosław Włoszek (cytowany przez portal Onet), jest to trzecie połączenie pomiędzy Krakowem a Holandią oferowane przez przewoźników. - Połączenie linii lotniczej Transavia do Eindhoven jest także pierwszym z dziewięciu nowych połączeń, które zostaną zainaugurowane w najbliższych miesiącach - dodał.

Z kolei Erik-Jan Gelink, dyrektor ds. komunikacji Transavia poinformował, że Kraków jest drugim miastem w Polsce, po Katowicach, do którego lata ta linia lotnicza. W tym regionie mieszka i pracuje ok. 10 milionów osób, dlatego ma on dla nas ogromny potencjał. W ciągu ostatnich pięciu lat liczba pasażerów podróżujących z Holandii do Polski podwoiła się, rosnąc o średnio 15 proc. rocznie - powiedział. 

Kraków Airport jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów i największym portem regionalnym, który w zeszłym roku odprawił ponad 5,8 mln osób.

Przeczytaj także:

• Niespodzianka od Wizzair. 3 nowe trasy z Gdańska

• Ryanair ogłosił rekordowy rozkład lotów na lato 2019. Aż 17 nowych tras z Polski

Źródło: onet.pl

___

RadioZET.pl/NC

Oceń